NBA 2K Serisi - Görsel: Her Şey NBA
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ HAHAHAHA YOK ARTIK!YOK ARTIK! TERTEMİZTERTEMİZ

Hayal Kırıklığı: NBA 2K Oyunlarında Bulunmayan 100 İsim

Miller, Barkley ve Daha Nicesi

NBA 2K Oyunlarında Göremediğimiz Usta İsimler

Video oyunları, stres atma adına tarihteki en iyi icatlardandır. Gerek hikaye, gerek rekabet bazlı olmak üzere piyasada türlü türlü oyunlar bulunur. Rekabetçi oyunlar kategorisine girecek oyunlara spor oyunları da dahildir. Dünya üzerinde sanal veyahut fiziki olmak üzere türlü türlü spor dalı olduğu gibi, birçoğunun oyunu da vardır. Basketbol da bunlardan biridir. Basketbol başlığı altında oyun yapan firma sayısı oldukça azdır. Bunlardan en popüleri ise 2K tarafından yayımlanan NBA 2K serisidir.

NBA 2K Nedir?

Basketbol oyunlarının arasında en çok şikayet alan, aynı zamanda da en çok oynanan oyun serisidir. Her sene transferler, değişiklikler, görsel ve animasyonel eklentilerle kendine yenilik getiren oyun serisi, basketbolu ve video oyunlarını seven herkesin yakından tanıdığı bir oyun serisidir.

Her sene “Normal Versiyon” veya “Efsane Versiyon” olmak üzere çeşitli versiyonlarla yayımlanır. Bu versiyonların ikisinin de kapaklarında farklı oyuncular yer alır. Normal Versiyon’da aktif, başarılı bir oyuncu bulunurken; Efsane Versiyon’da NBA adına unutulmaz işler başarmış bir NBA Efsanesi yer alır. Oyunda 2K18’den bu yana ise takımların “Tüm Zamanlar” takımları yer almaktadır. Bu takımlarda takım tarihi adına yer almış en iyi oyuncular bulunur. Buna rağmen bu kadrolarda bulunmayan, hatta oyunda bulunmayan hatrı sayılı isimler vardır.

Oyunda Bulunmayan “Baba” İsimler: Reggie Miller & Charles Barkley

Bir tarafta 1389 kez NBA maçına çıkan, 5 kez All-Star seçilen, 3 kez Yılın Kadroları’na seçilen, 2.560 normal sezon kariyer üçlüğüne sahip, Pacers efsanesi Reggie Miller; diğer tarafta ise 1073 NBA maçına çıkan, 92-93’te Yılın En Değerli Oyuncu’su ödülünü alan, 11 kez All-Star olan ve daha birçok başarıya imza atan Charles Barkley bulunuyor. Başarılarını sayarken ne kadar harika bir kariyere sahip oldukları anlaşılırken bu isimler nasıl olur da 2K oyunlarında yer almaz? Charles Barkley için yine vicdanlı davranılsa da, Reggie Miller için öyle bir olay söz konusu olmadı. Barkley, aşağıdan da izleyebileceğiniz “NBA 2K13” ve “NBA 2K17” oyunlarının “Rüya Takım” kadrolarında yer aldı.

[embedyt] https://youtu.be/T4JNrDMW1J8[/embedyt]

Her ne kadar bu iki oyunda bulunsa da, Barkley sonsuza kadar bu oyunda yer almak istemedi. 76ers’ın ve Suns’ın efsane ismi, “NBA Emekli Oyuncular Topluluğu” adına bir bağış bekledi. 2K firmasından $1.000.000 değerinde bağış bekleyen Barkley, bu bağış gerçekleştiği takdirde lisansının verileceğini ifade etti. Yani kısacası, Barkley’i oyuna katmanın lisans bedeli, 1 milyon dolar olarak, kendisi tarafından belirlendi. Sizce bu miktar az mı, yeterli mi, yoksa çok mu fazla?

“Yeşil” Makinesi: Reggie Miller

NBA 2K oyuncularının sık kullandığı tabirle “Yeşil Makinesi” Reggie Miller neden bu oyun serisinde hiç bulunmadı? Aslına bakarsanız bu konuda Reggie’nin para ile bir derdi olmadı. Indiana’nın efsane isminin açıklamasına göre kendisine hiçbir zaman bir teklif gelmedi. Kendisi de bu “oyun işleri” konusunda heyecanlı veya meraklı olmadığını belirtti. “Bir oyunda yer almak mı? Bu harika olur!” durumu, onun için hiçbir zaman söz konusu olmadı.

Arjantinli Efsane: Manu Ginobili

4 kez NBA şampiyonu olan, Euro-Step hareketiyle bilinen, Spurs efsanesi Manu Ginobili‘nin oyunda bulunmaması NBA ile arasında olan birliktelikten kaynaklandığı ortaya sürüldü. 2K, Ginobili’nin aktif olduğu yıllarda onun lisansını elinde bulundursa da emekli olduktan sonra bir süre onu oyuna entegre edemedi. Ancak 2K21’de tekrar oyuna döndü.

Rasheed Wallace

Dirty Thirty, 1109 maçlık NBA kariyerine sahip, 2004 şampiyonu olan efsane Rasheed Wallace, en son NBA 2K13 oyununda bulundu. Ondan sonra tekrar göremememizin sebebinin Reggie Miller’ın sebebi ile aynı olduğu ortaya sürüldü.

Oyunda Bulunmayan Diğer İsimler:

Mehmet Okur, David West, Mike Miller, Josh Smith, Lamar Odom, Tony Allen, Tayshaun Prince, Chris Bosh, Ron Artest, Hal Greer, Alvin Robertson, Dan Roundfield, Zelmo Beaty, John Drew, Ed Macauley, Anthony Mason, Norm Van Lier, Chet Walker, Kirk Hinrich, Mo Williams, Roy Tarpley, Byron Beck, Ralph Simpson, Larry Jones, Larry Foust, Bailey Howell, George Yardley, Gene Shue, Paul Arizin, Neil Johnston, Joe Fulks, Tom Gola, Guy Rodgers, Robert Reid, Allen Leavell, Mel Daniels, Roger Brown, Bob Netolicky, Freddie Lewis, Billy Knight, Bill Keller, Andrew Bynum, Randy Smith, Bob Kaufmann, Swen Nater, Loy Vaught, Benoit Benjamin, Vern Mikkelsen, Slater Martin, Stromile Swift, Lorenzen Wright, OJ Mayo, James Jones, Bill Melchionni, Billy Paultz, Brian Taylor, John Williamson, Sam Mitchell, Micheal Williams, Anthony Peeler, Nikola Pekovic, Jamaal Magloire, Ryan Anderson, Jarrett Jack, Harry Gallatin, Carl Braun, Dick McGuire, Willie Naulls, Gus Williams, Nick Collison, Larry Costello, Paul Seymour, Sidney Wicks, Bob Davies, Jack Twyman, Bobby Wanzer, Arnie Risen, Maurice Stokes, Sam Lacey, Jack Coleman, John Beasley, Matt Bonner, Malik Rose, Andrea Bargnani, Morris Peterson, Gus Johnson, Juwan Howard, Walt Bellamy, Kevin Loughery, Jeff Ruland, Greg Ballard, Kenny Walker, Harold Miner, Richard Dumas, Ben Gordon, Dolph Schayes

Bu isimler olsaydı oyun ne kadar değişirdi? Bu oyuncuları hak ettikleri gibi oyuna entegre edebilirler miydi? Hangisiyle oynamak çok eğlenceli olurdu? Sizin en çok şaşırdığınız isim hangisi?

Kaynak: Forbes

What do you think?