kevin love
in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Hayal Kırıklığının Karşılığı: Kevin Love

Love is NOT in the air.

Neredesin Love?

Bundan tam 1 ay önce Cavaliers İçin Kilit Adam: Kevin Love Zamanı adlı makeleyi yazmıştım. Kyrie Irving, Isaiah Thomas gibi topu elinde talep eden guardların gidişi ile açığa çıkan büyük hücum boşluğunu Kevin Love‘ın doldurması gerektiğini, bu playoffların onun kendisini kanıtlaması adına müthiş bir şans olduğunu kaleme almıştım. Love’ın playofflarda kendini gösterebileceğine inancım tamken, onun performansının Cavaliers’ın başarısı için en önemli etken olduğunu da belirtmiştim.

LeBron James bu takımın her şeyi olsa bile zafer Kevin Love’dan geçiyor demiştik. Şu ana kadar Love’dan gördüklerim ise bir avuç hayal kırıklığından ibaret.

Cavaliers’ın bu şekilde devam etmesi imkansız. LeBron ile alakalı hiçbir durum yok ortada. Kral 32.8 sayı 10.3 ribaund 7.8 asist ile insanüstü işler yapmaya devam ediyor. Fakat LeBron dışında çift haneli sayılarda skor üreten tek bir isim var, o da Kevin Love. Hücumun bu kadar kısır bir hal aldığı kadroda en azından 20.0 sayı civarı üretmesini beklersiniz değil mi?

Love’ın playoff ortalamaları 11.0 sayı 9.8 ribaund %32.4 saha içi isabeti %37.0 üçlük isabeti ve maç başına 2.3 top kaybı.

https://www.instagram.com/p/BiHyhzpFi54/?taken-by=herseynba

Kevin Love’ın ne kadar kötü olduğunu anlamak adına birkaç örnek vermek istiyorum. Bütün amacı LeBron’u kışkırtmak olan ve bir görev adamı olmaktan fazla bir işe yaramayan Lance Stephenson 10.8 sayı ortalamasıyla oynuyor. Cavaliers’da Love’ın rolünü düşünün ve Lance’in rolü ile karşılaştırın. LeBron’a Love, Lance kadar yardımcı oluyor. Washington Wizards’ın tek yönlü uzunu Marcin Gortat bile playofflarda 8.7 sayı ortalamasıyla oynadı. Potansiyel olarak Love’dan çok uzak olsa da üretim olarak gayet yakınlar.

Kevin Love 6 maçta bir kere bile 20 sayı barajını geçemedi. Sahada kaldığı toplam 197 dakikada takımı toplam 13 sayı fark yedi. Bu yaşananlara sonunda LeBron 6. maç sonrası yaptığı açıklamalar ile el attı.

O bizim başarımız ve başarısızlığımızın büyük bir parçası. Onun yerine onun şutlarını sokamayız. Çıkıp bu şutları sokması gerekiyor. Eğer 7. maçta başarılı olmak istiyorsak, Kevin’ın bunun büyük bir parçası olması şart. 

Koç Tyronn Lue ikinci maçta Love’ın parmağından geçirdiği sakatlığın bu performansının arkasında yatan etkenlerden biri olabileceğini söylüyor. Ayrıca savunmada da çok çabaladığını ve bu nedenle çok yorulduğunu belirtiyor. Kevin Love eğer hem savunmada hem hücumda bu takıma yardımcı olamayacak ise zaten Cavaliers’ın hiçbir şansı yok. Evet sakatlanmış olabilir ama Love tek eliyle bile 11.0 sayı ortalması tutturmaması gerekli. Bunun bir mazareti olamaz. Gerçekten başka bir opsiyon yok.

Love maç başına 3.7 isabet ile takımın en fazla isabet bulan ikinci ismi. Maç başına 3.7 isabet! JaVale McGee playofflarda maç başına 3.6 isabet buluyor!

Kevin Love’ın bu akşam 20:00’de oynanacak maçta bir kez daha çıkıp bir tehdit olabileceğini kanıtlama şansı var. Kariyerinde 7. kez 7. maç oynayacak olan Love önceki karşılaşmalardan 4 galibiyet 2 mağlubiyet ile ayrıldı. Bu gece en az 20 sayı 10 ribaund rakamları tutturamayacak ise, gerçekten kendisine ümidim tamamen kesilecek.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

warriors pelicans

Seri Analizi: Warriors vs. Pelicans

Celtics 112 – Bucks 96