in , ,

Heat – Mavericks Maçına Sloven Akını!

Dragic ve Doncic için geldiler

Milliyetçilik Bu Olsa Gerek!

Goran Dragic ve Luka Doncic, NBA’de göze çarpan en önemli Sloven oyuncular. Geçen gece Miami’de oynanan maçta ise bu iki oyuncu ilk kez karşı karşıya geldiler. Sahadan mutlu ayrılan taraf ise 105-99’luk skorla Dragic’li Miami Heat oldu.

The Athletic’ten Tim Cato’nun haberine göre 2000’ın üzerine Sloven bu maça akın etti. Bu 2000 kişinin birçoğu da binlerce kilometre uzaktan geldi. Tek amaçları ise Dragic-Doncic ikilisini birbirlerine karşı oynarken izlemekti.

Sloven gezi şirketleri, 2000’e yakın kişinin Miami, Florida’ya gezi ayarladığını bildirdiler. Ülkenin nüfusunun 2 milyon olduğunu düşünürsek, total nüfusun yüzde 0.1’i bu maça geldi. Arenada ise sadece 2000 kişi olmalarına rağmen o kadar seslilerdi ki 20,000 kişi gibiydiler. Uçak biletleri maliyeti ortalama olarak 600€ ile 800€ arası olsa da genç, yaşlı demeden herkes bu ikiliyi görmek için ordaydı. Birçoğunun üzerinde Real Madrid ya da Slovenya Milli Takımı forması vardı. Ayrıca 2000 kişiye yakın insanın tamamı Milan’dan aktarmalı uçtu ve içlerinden birinin dediğine göre İtalyanlar bu kadar Sloven’i bir anda görünce çok şaşırmışlar.

20 yaşındaki genç Luka, o gece 19 sayı, 8 ribaund, 7 asist ve 6 top kaybı ile oynarken yüzde 33 ile isabet buldu. Goran Dragic ise kariyerinin en iyi maçlarından birini oynayarak 23 sayı, 12 ribaund ve 11 asist ile triple-double‘a imza atmayı başardı.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?