nba draft
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Her Şey NBA Draft 2018: Her Sıra İçin Tahminlerimiz ve Oyuncu Analizleri

Yeni yıldızlara merhaba deme zamanı!

8. Colin Sexton

Boy: 1.91 cm / Pozisyon: PG/SG / Okul: Alabama / 19.2 sayı 3.8 ribaund 3.6 asist

Birebir hücumda draftın en iyisi olabilir. Yeni nesil Westbrook olarak görülen Sexton harika bir skorer. Rakiplerinin üstüne giden patlayıcı skorer, aynı zamanda atlet bir oyuncu. Daha önce All American maçında smaç şampiyonluğu olduğunu belirteyim. Kötü pasör değil ama önceliği her zaman sayı yapmak. Maç sonlarında korkusuzca topu eline alıyor. March Madness’ta Texas AM’ye karşı maç sonu performansı tarihe geçer nitelikteydi. Şut seçimlerini daha iyi yapması gerekiyor. Kötü seçimler hücum verimliliğini düşürüyor. Hücumda daha Seçici davranıp pas seçeneklerini değerlendirirse büyük bir yıldız olabilir. Kesinlikle draftın yıldızlarından. Onu seçmek için kim erken davranacak göreceğiz.

9. Wendell Carter Jr.

Boy: 2.08 cm / Pozisyon: PF/C / Okul: Duke / 13.5 sayı 9 ribaund 2 asist 2 blok 

NBA’e fizik olarak en uygun oyunculardan Wendell Carter Jr bir çok takımın kafasını karıştırıyor. 2.08 boyuyla bir Pivot olarak kısa olsa da fiziği iyi. Savunmada ne yapması gerektiğini biliyor. Rakiplerini iyi boxout ediyor. Yanında Marvin Bagley olmasa çok daha yüksek ribaund ortalamalarına sahip olabilirdi. Çok atlet değil ancak pota çevresinde üst düzey bitirici. Bir çok sitede Al Horford’a benzediğini okuyabilirsiniz. Daha iyi bir eşleştirme sanırım yapılamazdı. Ondan eksiği pas yeteneği. New York’ta Porzingis ile iyi bir ikili olur diye düşünüyorum. Ne aradığını bilen takımlar için garantili bir oyuncu. Kaçıncı sırada seçileceğini tahmin etmesi zor.

10. Mikal Bridges

Boy: 2.01 cm / Pozisyon: SG/SF / Okul: Villanova / 17.7 sayı 5.3 ribaund 1.9 asist 1.5 top çalma 1.1 blok

Draftta en beğendiğim oyunculardan ve steal adayım. Geçen sezon Mitchell’ın yaptığı etkiyi yapabilir. Kolejde 3. Yılını geçiren Mikal, 2 NCAA şampiyonluğu yaşarken büyük aşama kaydetti. %44 ile üçlük atıyor. Üst düzey savunmacı. Çok atletik ancak bunu kullanıp serbest atış çizgisine çok gelemiyor. Maçın kritik anlarında daha fazla sorumluluk almalı.

11. Kevin Knox

Boy: 2.06 cm / Pozisyon: SF/PF / Okul:  Kentucky / 15.6 sayı 5.4 ribaund 1.4 asist %34 üçlük isabeti

NBA’de SF/PF arası sıkışması muhtemel. Üç sayı yüzdesini arttırır ve 4 numaraya kayabilirse Tobias Harris gibi değerli bir oyuncuya dönüşebilir. Savunmada sıkıntı yaşar ama hücumda çeşitli skor üretme silahları oni modern oyunda değerli bir oyuncu yapabilir. Sezon öncesi ondan ve Kentucky’den beklenti büyüktü. Ancak takım halinde çok savruk bir sezon geçirdiler. Lottery için iyi bir tercih ve alınabilir riske sahip. 1

12. Shai Gilgeous-Alexander

Shai Gilgeous-Alexander

Boy: 1.98 cm / Pozisyon: PG/SG / Okul: Kentucky / 14.4 sayı 4.1 ribaund 5.1 asist 1.6 top çalma

1.98 boyunda uzun kollu bir oyun kurucu. Şut mekaniği kötü ve fizik olarak zayıf olsa da çembere gidiyor olması büyük arti. Savunmada iyi bir silah olsa da hücumda üç sayı tehdidinin az olması değerini düşürüyor. Kesinlikle kilo almalı. Oyun olarak Micheal Carter Williams’a benziyor. Umarım ondan daha istikrarlı olur.

13. Miles Bridges

Boy: 2.01 cm / Pozisyon: SF/PF / Okul: Michigan State / 17.1 sayı 7 ribaund 2.7 asist %85 serbest atış isabeti

Miles Bridges’ı izlerseniz bu çocuk neden bu kadar geç seçiliyor diye düşünebilirsiniz. Müthiş bir atlet. Ayak oyunları üst düzey. Çok rahat çembere gidiyor. Geçen sene neden drafta girmedi anlamadım. Bu sezon bir çok İstatistiği düştü ve 1 sene kaybetti. Geçen sezonda Lottery seçimi olurdu. Onun için en büyük hayal kırıklığı  boy ölçümleri oldu. 6 8 ile 2.03 beklenirken 6 6 çıktı. Bu da 4 numara oynamasını zorlaştırıyor. 4 numaraları savunmakta zorluk çeker. Ancak hücumda dengeleri bozabilirdi.

14. Lonnie Walker IV

Boy: 1.96 cm / Pozisyon: PG/SG / Okul: Miami / 11.5 sayı 2.6 ribaund 1.9 asist

Draft çalışmalarında dikkatleri üzerine çeken bir başka isim. Harika sıçrama yeteneği ve 1.96 boyunda guard olması onu özel kılıyor. Sürekli olarak içeri drive edebilen Lonnie Walker bir anda ilk 10 için konuşulmaya başladı. Şutu zayıf ama mekaniği iyi. Fazla savurgan olabiliyor. 20 civarı için iyi bir seçim olabilir ancak Lottery için riskli bir seçim. New York’un ilgilendiği söyleniyor.

15. Zhaire Smith

Boy: 1.93 cm / Pozisyon: SG / Okul: Texas Tech / 11.2 sayı 4.9 ribaund 1.7 asist 1.2 top çalma 1 blok %45 üçlük  isabeti

NBA kariyeri ile ilgili bir kehanette bulunayım;”Smaç şampiyonu olur”. Draftın en atletik oyuncusu açık ara Smith. 1.93 boyu onun için dezavantaj olsa da savunmada üst düzey bir oyuncu olabilir. 1-2-3 numaraları savunacak pozisyon bilgisi ve azmi var ancak boyu yok. %45 üç sayı yüzdesi yanıltmasın maç başı sadece 1 üçlük deniyor. Daha sık şut kullanıp bu seviyede isabet bulursa draftın en büyük piyangosu olur. 18 yaşını yeni bitiren genç oyuncu Avery Bradley’nin çok daha atlet olanı.

Draft lotaryasında seçilmesini beklenen oyuncular bunlar. Bu 15 isim dışında draftın dikkat çekici isimleri şöyle;

Robert Williams: Boy: 2.06 cm / Pozisyon: C / / Okul: Texas AM / 10 sayı 9 ribaund 2.5 blok

Gary Trent Jr.: Boy: 1.98 cm / Pozisyon: SG / Okul: Duke / 14.5 sayı 4.2 ribaund 1.4 asist

Jalen Brunson: Boy: 1.90 cm / Pozisyon: PG / Okul: Villanova / 18.9 sayı 3.1 Ribaund  4.6 asist

Donte DiVincenzo: Boy: 1.96 cm / Pozisyon: SG / Okul: Villanova / 13.4 sayı 4.8 ribaund 3 5 asist NCAA finalinde 31 sayı

Grayson Allen: Boy: 1.93 cm / Pozisyon: SG / Okul: Duke / 15.5 sayı 3.3 ribaund 4.6 asist 1.7 top çalma

Trevon Duval: Boy: 1.90 cm / Pozisyon: PG / Okul: Duke / 10.3 sayı 2 ribaund 5.6 asist 1.5 top çalma

Elie Okobo: Boy: 1.88 cm / Pozisyon: PG / Okul: Pau Orthez / 12.9 sayı 2.8 ribaund 4.8 asist

Dzanan Musa: Boy: 2.03 cm / Pozisyon: SG / Takım: Cedevita Zagreb / 10.5 sayı 3.2 ribaund

Moritz Wagner: Boy: 2.08 cm / Pozisyon: PF / Okul: Michigan / 14.6 sayı 7.1 ribaund

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

james

Cavaliers Önünü Göremiyor

nba draft

Her Şey NBA Draft 2018: Her Sıra İçin Tahminlerimiz ve Oyuncu Analizleri