nba draft
in , , , , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Her Şey NBA Draft 2018: Mock Draft ve Takım Stratejileri

Hangi takım nasıl hamleler yapabilir?

Orlando Magic

Draftların en kötü tercihlerini yapan takımlardan biri de Orlando Magic. Ancak bu kez kötü bir seçim yapma şansları çok düşük. Yani bu kez onlar bile hata yapamaz. Neden mi? Ligin en kötü guard rotasyonuna sahipsiniz ve draftın en iyi oyun kurucusunun 6. sıraya kadar seçilmiş olma ihtimali çok düşük. Trae Young gibi Stephen Curry 2.0 bir oyuncu yerine başkasını seçerlerse draftın en büyük süprizi olur. Draft seçimleri için 1-6 arasında ne kadar farklı kombinasyon yaparsam yapayım Young’ı Orlando’ya yazarım. Kehanetimi şimdiden yazayım. Orlando Magic 6. sıra Trae Young = Rookie Of The Year.

Chicago Bulls

chicago bulls

Ilk 7 sırada seçilecek oyuncular hemen hemen belli. Bu isimler arasında kim kalırsa Chicago’nun tercihi o olacaktır. Dunn, LaVine ve Marknanen üçlüsünün yanına bir genç daha takviye yapacak olan Chicago taraftarları büyük umutlara sahip. Eğer Bamba kalırsa pota altında birbirlerini mükemmele yakın tamamlayacak olan Marknanen – Bamba ikilisine sahip olacaklar. İkinci ihtimal ise sezon başlamadan önce 1. sırada gösterilen draftın en potansiyelli oyuncusu Micheal Porter Jr’un 7.sıraya düşme ihtimali. Chicago her ihtimalde draftın kazanan takımlarından olacaktır.

Cleveland Cavaliers

LeBron James’i kaybetmek üzere olan Cleveland, takımın yeni yüzünü arıyor. Onların hayallerini Porter süslese de buraya kalma ihtimali düşük. Pota altında Love, Nance ve Thompson’a sahip takımın asıl ihtiyacı dış oyuncular. Lider profilinde bir oyuncu büyük fayda sağlayabilir. Bu doğrultu da onları en çok etkileyen isim Collin Sexton oldu. Alabama’nın yıldızı ilk sezonundan büyük ses getirebilecek biri. Müthiş bir skorer ve sorumluluk almaktan asla kaçınmıyor. Hatta Westbrook benzetmesinden dolayı fazla bencil olduğunu belirtmekte fayda var. Sexton’ı kontrol altına alabilirlerse büyük kazanç sağlamış olurlar.

New York Knicks

Draft seçimleri konusunda bir başka talihsiz takım New York. Çok büyük bir markete sahip olmalarına rağmen kadro yapıları çok kötü. Geçen sezon Dennis Smith ve Donovan Mitchell gibi isimler dururken neden Nitilikina’yı seçtikleri konusunda kimsenin bir fikri yok. Ancak Nitilikina’dan vazgeçecek gibi durmuyorlar. Porzingis dışında geleceğe dönük en potansiyelli oyuncunun o olduğunu varsayarsak kimi seçseler takıma katkı sağlar diyebiliriz. Lonnie Walker ismi draft çalışmalarında ön plana çıksa da ben tam New York’a göre bir oyuncu biliyorum. Duke’un pivotu Wendell Carter Jr bu draftın en hazır ve en garantili oyuncusu olabilir. Neyi yapıp neyi yapamayacağı çok net bir isim. Savunma bilgisi ve pota çevresindeki yetenekleri ile Porzingis ile iyi ikili olacaklarını düşünüyorum.

Philadelphia 76ers

76ers

Draftta en beğendiğim oyuncu Mikal Bridges. Bu sezon bana izlemekten en büyük keyif veren takımı Philadelphia. Duygusal baktığımı söyleyebilirsiniz. Ancak kadro açısından takıma en uygun oyunculardan biri olduğunu söyleyeyim. Takıma bir yıldız takviyesi yapmak isteyen Sixers için en büyük takas malzemesi Covington. Olası bir takasta onun boşluğunu dolduracak en iyi aday Mikal Bridges olur. Savunması, atletizmi ve oyunu ile Covington’a benzeyen Mikal, kesinlikle Sixers’ın aradığı oyuncu.

Charlotte Hornets

Son yaptığı Howard takası ile beni benden alan Charlotte’ın ne yapmak istediğini anlamakta güçlük çekiyorum. Tarihin en iyi oyuncusu mu tartışılmaya başlasa da, Michael Jordan tarihin en kötü yöneticisi olabilir. Hangi bölgeye oyuncu aradıklarını açıkçası bilmiyorum. En iyi oyuncuları oyun kurucu ancak onu da takaslamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Charlotte kimi seçerse seçsin şaşırmayacağım. Burada en iyi ihtimalle en değerli oyuncuyu seçeceklerini varsayalım. Seçilmemişse Kevin Knox ya da yukarıda saydığım ilk 10 tercihten biri buraya düşerse Charlotte tarafından seçilebilir. Tabi ne yapacakları o kadar belirsiz ki Zhaire Smith’i seçseler de şaşırmam.

Los Angeles Clippers

clippers

Arka arkaya 2 seçim yapacak olan Clippers’ın en azından bir seçimi takasta kullanacağını görmek şaşırtmayacaktır. 2 seçimi birleştirip yukarıya çıkmaya çalıştıkları da biliniyor. Hatta Sacramento’ya 2.sıra karşılığında 12-13 önerisini sundular ancak kabul görmedi. 12-13.sıralarda kombo guardlar ön plana çıkıyor. Takas kovalayan Clippers’ın en değerli parçası Tobias Harris. Ellerinde Teodosic, Beverley, Lou Williams ve Austin Rivers olduğunu düşünürsek forvet ve pota altı ihtiyaçları olduğunu varsayabiliriz. Buralarda seçilebilecek iyi bir pivot olmadığı için en iyi tercihin yetenekli oyuncu Miles Bridges olduğunu düşünüyorum. Atletizmi ve yetenekleri ile draftın göz ardı edilen oyuncularından biri. Clippers için iyi bir tercih olacaktır.

Los Angeles Clippers

Clippers’ın iki seçim yapmasını beklemiyorum ama takas yapmadığını varsayarsak kimi seçeceklerini tahmin etmek zor. DeAndre Jordan’ın gitmek istediği biliniyor. Pozisyonuna göre kısa olsa da ihtiyaç göz önünde bulundurularak Robert Williams’ı seçebilirler. Lonnie Walker ve Shai Gigeous-Alexander draftın ilgi çeken guardları. Büyük ihtimalle bu sıralarda seçileceklerdir ancak buradan itibaren tahmin yapmak iyice zorlaşıyor. Hem olası takaslar hem de takımların yapacağı farklı seçimler tüm sıralamayı değiştirebilir. Yetenek mi ihtiyaç mı? Clippers olsam 1-2 numara seçmem.

Yukarıda ismi geçenler haricinde bazı isimleri draftta takip etmenizi öneririm. Lottery dışında yer alan takımların şapkadan tavşan çıkarmak için şansları olacak. Benim önereceğim oyuncular şunlar;

PG: Jalen Brunson, Trevon Duval, Elie Okobo, Aaron Holiday

SG: Donte DiVincenzo, Gary Trent Jr, Grayson Allen, Troy Brown

SF: Dzanan Musa

PF: Moritz Wagner

C: Mitchell Robinson

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nba draft

Her Şey NBA Draft 2018: Her Sıra İçin Tahminlerimiz ve Oyuncu Analizleri

nba draft

Her Şey NBA Draft 2018: Mock Draft ve Takım Stratejileri