hidayet turkoglu
in ,

SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM BEĞENDİMBEĞENDİM YORUMSUZYORUMSUZ TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! HAHAHAHA

Hidayet Türkoğlu’nu Ne Kadar İyi Tanıyorsun? Her Şey NBA Quiz!

Hidayet Türkoğlu bilgini test et!

Her Şey NBA Quiz bölümleri devam ediyor! Oyuncuya özel bir test ile karşınızdayız. NBA'de oynamış en başarılı Türk Oyunculardan biri olan Hidayet Türkoğlu'nu ne kadar iyi tanıyorsun? Bir çoğumuzun çocukluğunda veya gençliğinde idol olarak gördüğü, bazılarımızın da hikayeleriyle büyüdüğü "Hido"yu ne kadar tanıdığını öğrenmek için quiz'imizi çöz ve arkadaşlarınla yarış!

Hidayet Türkoğlu NBA kariyeri boyunca kaç farklı NBA takımında oynamıştır?
Hidayet Türkoğlu NBA kariyerine hangi takımda başlamıştır?
Hidayet Türkoğlu hangi sezon Yılın En Çok Gelişim Gösteren Oyuncusu (MIP) ödülünü kazanmıştır?
Hidayet Türkoğlu, Lakers'a karşı oynadıkları 2009 NBA Finalleri'nde Orlando ekibinin en skorer ismi olmuştur. Peki Hido, bu seriyi kaç sayı ortalamayla noktalamıştır?
Hidayet Türkoğlu, 2000 NBA Draft'ına katılarak hayallerini süsleyen lige adım atmıştır. Milli basketbolcumuz kaçıncı sıradan draft edilmiştir?
Hidayet Türkoğlu, NBA All-Star etkinliklerinde yer almış ilk Türk basketbolcudur. Peki Hidayet bu başarısını hangi etkinlikte yer alarak göstermiştir?
NBA'de tam 16 sezon forma giyen Hidayet, toplamda 997 maça çıkmıştır. Hidayet'in kariyeri boyunca kontratlarından kazandığı para ne kadardır?
Hido, kariyerinde kısa süreliğine de olsa Phoenix Suns forması giymiştir. Suns yönetimi, Hidayet'in transferini hangi manşetle duyurmuştur?
Hidayet Türkoğlu, En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncu (MIP) ödülünü aldığında tam 28 yaşındaydı. Hido’dan daha geç yaşta bu ödülü kazanan NBA tarihinde sadece bir oyuncu var. Bu oyuncu kimdir?
Hido’nun da katıldığı 2000-01 sezonu NBA Draft'ında tam 12 uluslararası oyuncu draft edilmeyi başarmıştır. Bu Draft’ta en üst sıradan seçilen uluslararası oyuncu kimdir?
Sonuçlarını öğrenmek için e-mail adresini gir!
Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?