in , ,

İlk Süpürge Görücüye Çıktı!

Pacers’ın Hayal kırıklığı

Yorumcular Faka Bastı

NBA playoff’larının ilk tur heyecanı devam ederken bu sezonun (maalesef) ilk süpürgesi görücülere çıktı. Günün erken saatlerinde oynanan maçta Celtics, deplasmanda Pacers’ı 106-110 mağlup ederek seriyi fire vermeden 4-0 geçip adını bir üst tura yazdırmayı başarmış oldu. Evet aslında bir çok yorumcu böyle bir skor tahmin etmese de böyle bir sonucun nedenlerini açıklamak hiç de zor değil.
Celtics’te Gordon Hayward 20 sayı, Jayson Tatum ve Marcus Morris 18’er sayı, Kyrie Irving ve Al Horford 14’er sayı üreterek müthiş bir maç çıkarttılar. Pacers’ta ise Bogdanovic 22 sayı, Tyreke Evans 21 sayı ve Darren Collison’un 19 sayısı mağlubiyete engel olamadı.

Peki seri nasıl bu konuma gelebildi. Seriyi belirleyen kilit noktalar neydi ? Gelin hep beraber bunu değerledirelim.

1. Pacers’ın Oladipo’suz Mücadele Etmek Zorunda Kalması

Serinin belki de en kritik noktasının bu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Oladipo’nun sezon içindeki talihsiz sakatlığını normal sezonun sonuna kadar idare edebilseler de bu durumun playoff’lar da Pacers adına bir sorun çıkaracağı kesindi. Ki bu seride de böyle oldu. Pacers 4 maçta da rakibini zorlamayı başarsa da saha içi liderliği üstlenen bir sürükleyici oyuncunun olmaması Pacers adına yaşanan en kötü senaryolardan biriydi.

2. Celtics’in Beklenenden Daha İyi Oyun Sergilemesi

Celtics normal sezonu inişli çıkışlı, çalkantılı geçirmişti. Özellikle takımda kimya problemi olduğu aşikardı. Fakat Celtics, playoff’lara muazzam bir giriş yapmayı başardı. Özellikle Kyrie Irving ve Jayson Tatum’un mükemmel oyunları Celtics’i bir üst seviyeye taşırmayı başardı. Celtics’in bu performansı ilerleyen turlarda devam edecek mi bekleyip göreceğiz!

3. Pacers’ın Oyunun Belli Bir Bölümünde Tıkanması

İlk maçın 3. çeyreğinde yalnız 8 sayı üretilmesi, 2. maçın son çeyreği ve 3. maçın üçüncü çeyreğinde ise Pacers sadece 12 sayı üretebildi. Maçın belirli dönemlerinde iyi savunma yapmasına karşın Pacers’ın bu performansı mağlubiyetlerin ardı ardına gelmesine engel olamadı.

What do you think?