in ,

Ingram’dan Haber Var!

Durumu nasıl?

Dönecek!

Geçtiğimiz günlerde sağlık ekibi tarafından yapılan kontroller sırasında fark edilen ve bir zamanlar, Raptors ve Heat efsanesi Chris Bosh’un da yakalandığı “Derin Ven Trombozu” hastalığı tanısı koyulan ve en yakın sürede ameliyat olması gerektiği söylenmesinin ardından dün ameliyatı sonuçlanan Brandon Ingram‘dan nihayet yüzleri güldürecek bir haber geldi. Ingram’ın gelecek sezon tam anlamıyla sağlığına kavuşması bekleniyor.

Ameliyatının başarılı geçtiği ve pıhtının yok edildiğinin söylendiği anlarda bunun bir haberden öte bir müjde olduğu akıllara Chris Bosh geldiği için hemen anlaşılmıştı. Kalan yaşamına yüksek dozda ilaçlar ile devam edecek olan Bosh’un kariyerinin bu hastalık yüzünden son bulduğunu da unutmamak lazım. Ayrıca, bir not; Ingram henüz 21 yaşında.

Kan içerisinde yer alan ve pıhtılaşmayı sağlayan yapıların olağandışı bir reaksiyon ile pıhtı oluşturması sonucunda kan akışını engellemesi olarak bilinen “DVT” hastalığı ölümcül düzeyde tehlikeli olarak biliniyor. NBA severleri esas korkutan konu ise yüksek efor gerektiren sporların hastalığa maruz kalanların yapılabilecekler listesinde bulunmamasıydı. En yakın örnek olarak, Heat forması giydiği dönemde bu hastalığa yakalanmasının ardından bir süre ara verip daha sonra tekrar sahalara geri dönen Bosh’un, eski formunu kaybetmesi ve hastalığının nüks etme ihtimalinin artmasının ardından kesin bir karar ile emekliliğini açıklaması verilebilir. Fakat yüzümüzü bir nebze dahi gülümsetecek bir başka konu ise Ingram’ın tüm bunları yaşamayacak olması.

Ingram, All-Star arasının hemen ardından oynadığı 6 maç boyunca hiç olmadığı kadar agresifleşerek ve topla oynanarak 27.8 sayı ortalaması tutturmuştu. Sezon başı itibariyle ise LeBron James önderliğinde beklenen performansı gecikmeli dahi olsa verebilmişti fakat bu talihsiz haber bir anda tüm aurayı tersine çevirmişti.

Aynı zamanda Lonzo Ball’ın da ayak bileği sakatlığı yüzünden Ingram ile beraber sezonu kapatanlar kervanına katıldığını biliyoruz.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?