isaiah thomas
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Isaiah Thomas Sınavdan Geçebilecek Mi?

Pazartesi Günü Büyük Kapışma!

The King In The Fourth vs Baby-Faced Assassin

Pazartesi günü, Warriors’ın konuk olacağı Cleveland deplasmanında, Isaiah Thomas ilk kez Cavs-Warriors maçında forma giyecek.

Sert faullerin, trash talk olayının, yoğunluğun ve konsantre olmanın çok önemli olması gereken bir maça çıkacağının Thomas da farkında.

Thomas için, Cavs formasıyla Curry’i savunmanın ne demek olduğunu anlaması için gerçekten ciddi bir sınav olacak. Isaiah da bunu öğrenmek ve kendisini test etmenin bilincinde sahaya çıkacak. Isaiah’ın açıklaması şu şekilde;

En iyisiyle rekabet etmek…O müthiş derecede bir oyuncu. Onu savunmak gerçekten zor. Görünen o ki sahada feci bir savaş verilecek.

Thomas’ın ortada bir savaş var sözü aslında doğru. Fakat, ‘bence’ bahsettiğimiz savaş ne yazık ki tek taraflı ve Curry lehine bir savaş olacak. Thomas, NBA’deki en kötü savunmacılardan birisi olarak biliniyor. Çoğu kişinin tahmin ettiği üzere Cavs, Thomas’ı oyun kuruculara karşı iyi bir savunma yaptığı için değil aksine skor üretmekte kusursuz olmasından ötürü takasladı.

Ve Curry içinse, sanırım herkesin bu sözüme katılacağı üzere, NBA’de savunulması çok zor hele ki günündeyse durumu ‘imkansıza’ yakın seviyeye çıkartan bir karakter. Steve Kerr’ün, maç boyunca Curry’nin oyun tarzını Thomas’ı top elinde değilken off-screen uygulamalarıyla alt etmeye çalışmaya, pick and roll tarzı oyunla onu zor duruma bırakmaya sürüklemeye ve etrafında yuvarlak çizerek kafasını karıştırmaya dayalı bir oyun çizmesi muhtemel.

Thomas’ın Curry’i iyi bir şekilde savunabilmesi için olay sadece Thomas’ta bitmiyor. Cavs’in savunma olarak boyalı alanı kapatıcı bir oyun sergilemesi, kolay kolay boyalı alana giden yolu açtırmaması Curry’i dış atış tercihine itebilir ve bu da demek oluyor ki bire bir savunma tercihi. Evet, Curry çok uçuk mesafelerden şut atabiliyor fakat IT için gereken şartlar bunlar…

Pazartesi günü oynanacak olan Cavs-Warriors maçını herkes merakla bekliyor ve evet hangi takımın parkeden başı dik ayrılacağını düşünmek bile bu maçın büyüsünün ne denli büyük olduğunu gösteriyor. Irving-Curry rekabetinden sonra Thomas-Curry çekişmesinin de eğlenceli olacağını ve güzel bir düelloya sahne olacağını düşünüyorum ancak iki oyuncu arasında bir tarafın dominant olacağı bir senaryoya da hazırlıklı olmak gerekebilir.

Ayakta olacak basketbol severler için maçın başlama saati 04:00 ve S Sport kanalında yayınlanacak.

Yazar: Murat Şişkolu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

timberwolves

Timberwolves 120 – Trail Blazers 103

steve kerr

Steve Kerr: “İki Takımda Galibiyet İçin Savaşacak”