in

HAHAHAHA BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ

J.R. Smith’ten Marihuana’yı Yasallaştırma Desteği!

Esrarlı Gözler!!

Al Harrington ve J.R. Smith, marihuananın legal hâle gelmesi için şartları zorluyorlar.

New York Eyalet Meclisinin Çoğunluk Lideri Crystal Peoples-Stokes, Harrington ve Smith’i tıbbi ve eğlence amaçlı esrar kullanımı hakkında meclis toplantılarına, Albany’e davet etti. Peoples-Stokes rekreasyon esrar mevzuatının sponsoru ve Harrington ve Smith’in varlığının esrarı yasallaştırmaya sürecine büyük destek sağlayacağını düşünüyor.

Bernadette Hogan ve New York Post’tan Abanoz Bowden’in de belirttiği gibi, Harrington hem kendisinin, hem de Smith’in tıbbi ve eğlence amaçlı esrar konusunda “uzmanlıkları” olduğunu ve siyahi toplulukların, önerilen düzenlemenin yasaya dahil edilmesi için ısrarcı olduklarını belirtti.

Harrington, milletvekilleriyle yaptığı görüşmeler için “Gayet pozitif görüşmelerdi.” dedi. “Bu, onların yapmak istedikleri bir şey olduğunu biliyoruz ama doğru şekilde yapmak istiyorlar. Bir sürü farklı meclis üyesi, senatör ve milletvekili ile bir araya geldik ve onlara kendi perspektifimizden fikirlerimi beyan ediyoruz.”

“O masada, koltuğumuzun olmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz, böylece bu fonların bir kısmını topluluklarımızı yeniden inşa etmek için kullanabiliriz.”

New York valisi Andrew Cuomo, geçen Nisan ayında yaptığı açıklamada, yasama meclisinin 19 Haziran’da sona ermesinden önce rekreasyon esrarını yasal hale getirecek bir yasayı geçireceğinden emin olduğunu belirtti. Fakat bazi yerel otoriteler bu konuya hâlâ temkinli yanaşıyor.

NBA’de oyuncuların esrar kullanımını yasaklayan son derece sert kurallar var. Hatta bu kuralların ne kadar sert olduğunu geçtiğimiz haftalarda Tyreke Evans‘a verilen cezada görmüştük. Harrington ve Smith, marihuana kullanımının New York’ta yasallaştırılması için lobi yapıyorlar. Aynı zamanda bu ikili, NBA’i de marihuana tutumunu yeniden düşünmeye zorlamalılar.

NBA Komiseri Adam Silver geçtiğimiz günlerde oyuncular tarafından esrar kullanımı hakkında konuştu, ancak kesin bir cevap vermedi ve sadece bunun hakkında kurulda konuştuklarını söyledi.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?