james harden
in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA YORUMSUZYORUMSUZ

James Harden’ın Ölümcül Euro-Step Antrenmanı

Bay Sakal gibi euro step yapmak ister misiniz?

Euro Step Kralı Harden

Houston Rockets‘ın süper starı James Harden tarihe geçecek bir sezona başlamış gibi gözüküyor. 31.6 sayı 12.7 asist 7.1 ribaund ve maç başına 3.6 üçlük ortalamaları ile Bay Sakal oyun kurucu pozisyonuna geçmekten bir hayli memnun. Michael Jordan‘dan beri ilk defa bir oyuncunun 4 maç üst üste +30 sayı ve +10 asist barajlarını aştığını gördük. Harden kuşkusuz sezon bize çok daha inanılmaz an yaşatacak.

Harden’ın en ölümcül silahlarından biri ise imzası haline gelen euro-step adımlaması ile bıraktığı turnikeler. Bu yazımızda James Harden’ın bu seviyeye gelmesine yardımcı olan antrenmanı sizlerle paylaşacağız. Siz de karşınızdaki savunmaları Derrick Rose gibi hareketsiz bırakabilirsiniz.

James Harden’ın antrenmanı aslında bir hareket üzerinden çalışıyor: Resisted euro-step yani dirençli euro step. Bu çalışmanın en önemli noktası euro-step için kritik olan dengenizi güçlendirmek. Bu antrenman ayrıca bu hareket için diğer önemli faktör olan hızınızı da geliştirecek. İşte anternmanınız!

  • Dirençli lastiğin bir ucunu belinize diğerini sabit bir cisme bağlayın.
  • Elinizde normal bir basketbol topundan ağır olan sağlık toplarından olsun.
  • Her adımlamanız ile beraber topu da sağdan sola götürün.
  • Her euro-step sonunda 3 saniye tek ayağınızın üzerinde sabit kalın.
  • İki ayak içinde 10’ar tekrardan 3’er set.

James Harden antrenmanını size uygulamalı göstermek için burada! Haydi kolay gelsin!

Yazar: Renç Korzay

Stack (http://www.stack.com/a/the-workout-that-gave-james-harden-the-best-euro-step-in-the-nba?&utm_source=ClutchPoints&utm_medium=Social&utm_campaign=hardeneuro)
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=6gM7wVVr_uM)

What do you think?