utah jazz
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA

Jazz 113 – Thunder 96

Utah Jazz (5.) Oklahoma City Thunder (4.)

Jazz Zaferden Bir Adım Uzakta

Serinin Utah’a taşındığı 3.maçı kazanarak 2-1 öne geçen Jazz,  ele geçirdiği saha avantajını korumak için parkeye adım attı. Önceki maçta triple double yapan Ricky Rubio hakkında iddialı konuşan, bu kadar rahat olamayacak diyen Russel Westbrook için de bu maç ayrı bir kapışma demekti.

Mücadelenin başlamasıyla öne geçen Thunder maça 5-0’la başladı. Burada da Utah için oyuna yön veren isimler Mitchell ve Rubio olurken , Rubio ve Westbrook  ekseninde  mücadelenin ilk yarısına yayılan gergin anlar da yaşandı. Thunder için başlangıç periyodunda öne çıkan Paul George ürettiği sayılarla takımını önde tuttu. Thunder ilk çeyreği 30-24 önde bitirdi.

İlk yarının sonuna kadar da önde kalmaya devam eden Thunder, son dakikalarda Jazz’e geçildi. İkinci çeyreğin sonlarında Thunder adına can sıkıcı bir diğer olay da Russel Westbrook’un 4.faulünü yapması oldu.   Joe Ingles üçlükleri gönderince skor üretmekte zorlanan Thunder karşısında Jazz, rüzgarı arkasına alarak soyunma odasına 58-52 önde gitti.

Üçüncü çeyrek Jazz’ın ağırlığını koyarak Thunder’ı sürklase ettiği çeyrek oldu.  Savunmada her zamanki sertlikten ödün vermeyen Jazz hücumda da takım halinde hareket etti. Thunder bu çeyrekte dört dakika skor üretemedi. Jazz 90-73le son çeyrek öncesi maçın hakimiydi.

Son çeyrekte maçın gidişatını değiştirecek seri veya bir oyun izleyemedik. Jazz’in istediği gibi geçen son çeyrekte Thunder adına Paul George ayakta kalmaya çalışan isimdi. Fakat onun yalnız çabası Jazz’i devirmek için yeterli değildi.  Jazz karşılaşmadan 113-96 galip ayrılarak seride durumu 3-1 yaptı. Kritik eşiği aşarak üst tura geçmek için büyük bir adım attı.

Jazz için Donavan Mitchell 33 sayıyla takımına önderlik ederken Joe Ingles rakip potaya 20 sayı gönderdi. Jazz ilk beşinin tamamı çift hanelerde skor üretti.  Thunder tarafında Paul George 32 sayı üretti fakat destek bulamadı. 36 dakika sahada kalan Carmelo Anthony sadece 11 sayı üretebildi. Faul problemine de giren Russel Westbrook 23 sayıyla maçı tamamladı. Bu seride çok gördüğümüz gibi Anthony yine yokları oynadı.

Jazz gelecek maçta seriyi bitirmek için Oklahoma yolunu tutacak.

Özet:

Yazar: Osman Mert Yıldız

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

donovan mitchell

Karl Malone, Michael Jordan ve Donovan Mitchell

Timberwolves 100 – Rockets 119