in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Jimmy Butler Neyin Peşinde?!

Batı Konferansı’nda yine yer yerinden oynadı.

Jimmy Butler’dan Buraya Kadar

Bu yaz Batı Konferansı’nda yaşananları senaryoya döksek Netflix’e dizi olarak satardık. Yaşanan onca olaydan sonra bir süper star daha yeri yerinden oynattı. Jimmy Butler, Minnesota Timberwolves yönetimi ile görüştü ve resmi olarak takas edilmeyi istediğini belirtti. Peki buralara nasıl geldik? Önce ona bakalım.

Timberwolves cephesinde taşlar sezon içinde oynamaya başladı. Çılgın antrenman ve savunma disiplini ile bilinen Butler, takımın gençleri Karl-Anthony Towns ve Andrew Wiggins’in ciddi olmayan tavırlarından rahatsız olduğunu belirtmişti. Savunmaya pek yönelmeyen genç süper starlı kadro playofflara kalınca bu konunun üstü biraz da olsa kapatıldı. Sezon sonunda ise Timberwolves’da takım kimyasının yüksek seviyede rekabet etmenin önüne geçen bir faktör olduğunu açık ve net bir şekilde gördük.

Bunun üzerine Jimmy Butler, koçu ve takımın basketboldan sorumlu yöneticisi Tom Thibodeau ile bir toplantı yapma kararı aldı. Koç Thibodeau’nun yaz döneminde Towns’un sözleşmesini uzatmaya kesin gözüyle baktığına dair yaptığı açıklamalar bu toplantının ateşleyici noktalarından biri. Bu toplantının haberini alan Towns ise kendi halinde bir rest daha çekti ve Butler sorunu çözülene kadar kontratını uzatmayacağını belirtti. Bunları zaten size takas isteğinin duyurulmasından saatler önce Yol Ayrımı: Towns vs Butler haberinde anlatmıştık.

Takas edilmeyi Butler istedi fakat Timberwolves’un da bir seçim yapmak zorunda olduğu aşikardı. 22 yaşındaki Towns ve 29 yaşında Butler arasındaki seçimleri oldukça kolay olmuş olsa gerek. Butler’ın takas isteği sonunda takımın gençleri Butler’dan arındı, bu habere en çok sevinenlerden biri de Wiggins’in kardeşi oldu.

jimmy butler

Bunlar yetmiyormuş gibi Butler bir de Timberwolves yönetimine takas edilmek istediği üç takımın listesini verdi. Herkes Lakers ya da Sixers gibi isimler beklerken listeden çıkanlar Knicks, Nets ve Clippers oldu. Elbette kafaları karıştıran bir liste fakat 3 takımın da önümüzdeki sezon kontratı bitecek Butler’a maksimum kontrat önerme kapasitesine sahip olması bir tesadüf değil. Butler’ın bu listeyi yönetime vermesi pek bir şey ifade etmiyor, nitekim son söz Timberwolves cephesinde olacak. Los Angeles’a gitmek isteyen Kawhi Leonard‘ın kendini Kanada’da bulduğunu unutmayalım.

Koç Thibodeau’nun takasını isteyen Jimmy Butler’ı takas etmeye sıcak bakmadığı belirtiliyor. Şu anlık koçun amacı Butler’ı kadroda tutarak playofflara yeniden girmek. Fakat Thibs oyuncusunu takas etmek istese bile elini güçlü tutmak amacıyla bu açıklamaları zaten yapacaktı. Yine hatırlarsanız, Gregg Popovich ve Spurs yönetiminden de benzer açıklamalar duymuştuk.

Son gelen haberler Butler’ın bu hafta sonuna kadar takas edilmek istediğini yönünde. Butler o kadar sıkılmış durumda ki hazırlık kampına bile gitmeyi reddetti. Verdiği 3 takımlık listeden en çok gitmek istediği takım ise Clippers. Bunu duyan Clippers başkanı “Bay Logo” Jerry West ise kolları sıvamış durumda. Önümüzdeki yaz serbest kalacak olan Kawhi’ın da istediği takımlardan biri olan Clippers ilk önce Butler’ı sonrasında ise Kawhi’ı getirmenini yollarını aramakta.

Lakers adresi ise LeBron James‘in gelişi ile Butler için daha az çekici hale gelmiş durumda. Jimmy Butler’ın takımın liderliğini LeBron ile paylaşmaya yakın olmadığı belirtildi.

Timberwolves ise geçtiğimiz sezon verdiği karara acı içinde bakıyor olsa gerek. Şahsen benim düşününce içim acıyor. Minnesota temsilcilerinin 59 maçlık Jimmy Butler serüveni için verdiği paket:

Lauri Markkanen, Zach LaVine ve Kris Dunn.

Yazar: Renç Korzay

 

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Warriors

2018-19 Sezonu Öncesi: Golden State Warriors

LeBron’dan Lakers Açıklamaları!