embiid
in ,

YORUMSUZYORUMSUZ

Joel Embiid İddialı

Özgüven Önemli

Lig’deki En İyi Defansif Oyuncuyum

Ligde bazı takımlar var ki gelecekte neler yapabileceklerini düşünmek insanın ağzının sularını akıtıyor. O takımlardan bir tanesi de Philadelphia 76ers kuşkusuz. Joel Embiid ise Trust the Process’in en önemli parçası belki de. Lige geldiği günden beri hem saha içinde hem de saha dışında oldukça dikkat çeken geleceğin önemli yıldızlarından Embiid, Portland Trail Blazzers galibiyeti sonrası iddialı açıklamalarda bulundu.

Kendini beğenmiş gözükmek istemem ancak şu an ligin en iyi defansif oyuncusu benim. Ve bunu devam ettirmek istiyorum. Hala gelişiyorum. Bu sezon blok ortalamam biraz düştü ancak şu an daha fazla ribaunt alıyorum. Takımıma galibiyeti getirebilmek için elimden geleni yapıyorum ve takım arkadaşlarım da bana yardım etmek için çok şey yapıyorlar. Bu şekilde devam edip lig ’deki en iyi defansif oyuncu olmak istiyorum. Umarım bu sezon yılın defansif oyuncusu ödülünü alabilirim.

Bu sezon 22.7 sayı 11.0 ribaunt ve 1.9 blok ortalamalarıyla oynayan Embiid sürekli bahsedilen potansiyelini yavaş yavaş göstermeye başladı ve bu son derece heyecan verici. Normal sezon sonuna geldiğimizde Embiid’in Yılın Defansif Oyuncusu seçilme ihtimali nedir sizce?

Yazar: Ertan Dunar
Editör: Okan Burhan

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sakatlık Raporu: Kawhi Leonard’ın Son Durumu!

dirk-nowitzki-kristaps-porzingis

Nowitzki: ‘’Porzingis’in Ne Kadar İyi Olabileceği Düşüncesi Çok Korkutucu!’’