celtics
in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YORUMSUZYORUMSUZ

Kawhi Leonard ile Takas Problemi!

Kimler Gönderilecek?

Şüpheli: Jaylen Brown

NBA’in sezon arasında olduğu zaman diliminde bile biz basketbol severlere bir sürü tartışma konusu çıkıyor ve bunların başında gelen konulardan biri Kawhi Leonard sorunsalı. San Antonio Spurs’ten ayrılacağı konuşulan Leonard için öne çıkan bir takım var: Boston Celtics.

Peki ismi Boston ile anılan Leonard uğruna Celtics hangi isimlerden fedakarlık edecek. Benim aklıma gelen ilk isim olan Jaylen Brown’ın takas edileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Nasıl mı? Aldığımız raporlar böyle bir ihtimalin olmadığını gösteriyor.

Boston Celtics’e yakınlığıyla bilinen Gary Washburn, Twitter üzerinden bildirdiği bir yazıda Celtics’in Leonard ile yapacağı takas senaryolarının herhangi birinde Brown isminin geçmediğini belirtiyor. Ayriyeten Washburn, Celtics’in Spurs ile takas olayına biraz ölçülü yaklaştığını da aktarıyor.

Kabul etmeliyim ki kapının anahtarı Leonard’ın elinde ve bu da sürecin işleyişini epey zedeliyor. Kimi basketbol sever olarak ‘mızıkçı’ bir tavır takındığı düşünülen Kawhi’ın nasıl bir karar vereceği merak konusu. Şu an için bilinen bir şey var ki Leonard’ın takaslanması muhtemel takımlar Boston Celtics ve Los Angeles Lakers.

Takas işlemlerini kilitleyen hususlar ise Lakers’ın Amerika’daki konumu itibariyle bütün ışıkları etrafında toplayabilmesi, Celtics’in ise elinde Spurs için değerli parçalara sahip olması. Dahası ise Celtics’in bu sezon sakatlıklardan çektiği problemler düşünülünce Leonard’a olan yaklaşımlarının temkinli olması ise ayrı bir olay.

Odak noktamızı Jaylen Brown’ın üzerine getirmek gerekirse, kendisi Leonard ayarında -elit- bir savunma oyuncusu olmamasına rağmen savunma anlamında epey iyi işler başarıyor ve üstüne üstlük bu sezon hücum açısından gözle görülür bir artış sağlaması takasta yer almasını zorlaştırıyor. Görünen o ki, Celtics’in geleceği hakkında bir hafta içinde ciddi kararlar vereceği aşikar ve bu kararlar ligin gidişatını doğrudan etkileyecek kararlar olacaktır.

Demem o ki, yakın zamanın en heyecanlı yaz arasıyla karşı karşıyayız. NBA gibi bir oluşumu da güzel kılan etmenlerden birisi de bu takas dedikodular 😊

Yazar: Murat Şişkolu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

paul george

Transfer Döneminin En Büyük Yapı Taşı: Paul George

carmelo-anthony-hoodie

Hoodie Melo: Adaletin Peşinde