pençe2
in ,

BEĞENDİM

Kawhi Leonard’ın Eli Kulağında

Spurs’e Güzel Haber!

Pençe Dönüyor!

San Antonio Spurs’ün nasıl bir başarı geleneğine sahip olduğu herkesçe biliniyor. Ancak bu sezon ki dereceleri onların standartlarının fazlasıyla altında ve şüphesiz bunun en büyük sebebi Kawhi Leonard’tan yoksun olmaları. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz yıl batı finali birinci maçında sakatlanan pençenin sakatlığı adeta Arap saçına dönmüştü. Her ne kadar bu sezon parkelere dönmüş olsa da sadece 9 maçta forma giyebilmişti.

Bu sakatlık sürecinde, Spurs ile hiç bağdaştıramadığımız dedikodularda ortaya çıkmadı değil. Leonard ve takımın arasının açıldığı ve bir iletişimsizlik problemi olduğu söylentileri de taraftarları tedirgin etmeye başlamıştı. Tüm bunlar olurken, bu ayın başlarında Kawhi’ın antrenmanlara başladığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Son gelen haberlere göre ise; San Antonio cephesinin Pençeyi 15 Mart Perşembe günü oynanacak New Orleans Pelicans maçına yetiştirmeye çalıştığı söyleniyor. Bununla beraber Kawhi’ın Salu günü bile geri dönme ihtiamli var.

66 maç sonunda 37-29 derecesiyle Batı konferansında 7.sırada olan Spurs’ün, Kawhi Leonard’a ne kadar ihtiyaç duyduğu açıkça ortada. Teksas ekibi, kalan 16 maçtan galibiyetle ayrılmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır şüphesiz. Ayrıca batı konferansının durumu da göz önünde bulundurulduğunda kalan bu 16 maçın ne kadar önemli olduğu daha net anlaşılabiliyor. Kawhi Leonard’ın dönüşüyle sıralamada daha yüksek bir pozisyona geçip Play-off ta avantaj sağlamak onlar için ilk amaç şu an için. Umarız pençe bir an önce parkelere döner ve Spurs’ün ihtiyaç duyduğu yardım elini takımına uzatır.

Yazar: Ertan Dunar

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Messi ve Curry

Curry: “Messi İle Benziyoruz”

Cavaliers 113 – Lakers 127