in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! HAHAHAHA YORUMSUZYORUMSUZ SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ

Kawhi Saha İçinde Nasıl? Takım Arkadaşları Anlatıyor!

Garipsin Ama Sempatiksin Kawhi’ciğim!

Gün geçmiyor ki Kawhi Leonard ile ilgili yeni, ilginç, hatta ve hatta ürkütücü bilgiler öğrenmeyelim.

Kawhi Leonard ile ilgili son yazımızda onun, neden böyle sessiz biri olduğundan bahsetmiştik, hayat hikayesini ele almıştık. Şimdi ise saha içinde nasıl olduğuna değinelim.

Kawhi ile mücadele eden takım arkadaşları ve onu yönlendiren koçları, onunla ilgili bazı ilginç açıklamalarda bulundular. “Acaba Kawhi saha içinde konuşuyor mu?” sorusuna cevap niteliğinde olan bu açıklamalar, aslına bakacak olursanız biraz ürkütücü. Saha içinde çok az ve öz konuşan Kawhi’nin dediklerini arkadaşlarından dinleyelim.

Gay: En çok konuştuğu yer sahaydı. Kawhi, sizin, onun üzerinden sayı bulamayacağınızı, onu geçemeyeceğinizden ya da üzerinizden sayı bulacağını bilmenizden korkmuyordu. Top, ağdan geçtiği her seferde Kawhi sadece “Bucket, Bucket” (Sayı, Sayı) diyordu.

Tyrone Shelley, gard: Çoğu insan şu gibi sözler söyler, “Hey, şimdi senin üzerinden sayı atacağım.” fakat Kawhi sadece “Sayı! Turnike!” gibi tek kelime söylüyor.

Shelton: Şu tarz açıklamalarda bulunurdu, “Sayı bulamıyorsun. Hiçbir şey yapamıyorsun.” Ya da ayağını geri çeker ve bana “Hayır, hayır, hayır!” diye bağırırdı.

Gay: Onun üzerinden sayı bulamadığınızda, şöyle derdi: “Hayır, hayır, hayır.” Ve sizin üzerinizden sayı bulduğunda, “Sayı, sayı!” derdi.

LaBradford Franklin, gard: Eğer ribaundu alıyorsa, şöyle diyor kendi kendine, “Onu, bana ver!”, “Ribauntçu!” ya da “Ridaundu alan düdüğü çalar!”

Koç Hutson: Bir kere duyduysam, 50 kere duymuşumdur. “Ribauntçu. Ben ribauntçuyum.” dediği buydu. “Ben ribauntçuyum. Evet! Ben ribauntçuyum. Ridaundu alan düdüğü çalar!” gibi kalıplarla konuşurdu her zaman.

Shelley: “Dükkana yürümeliyiz” ya da “Dükkana gidelim” demek yerine, sadece “Ayağa kalktım” dedi. Giderken, sadece “Ayağa kalktım” diyor.

Shelton: Şaka yaparsa, bir ya da iki yorum gibi olur ve “Yeeee” gibi şeyler söylerdi. Aslında konuştuğundan daha fazla ses çıkarırdı.

Gördüğünüz gibi çokça garip kalıplar kullanan Kawhi, saha dışında da pek normal değil. Fakat bununla ilgili bir şeyler söylemek bizlere düşmez, çünkü söz konusu bu adam Kawhi Leonard!

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?