kevin durant
in ,

Kevin Durant’ten 3 Milyon Dolar Bağış!

Vefakar Durant!

Durantula, Maziyi Hatırladı!

Üniversite zamanında Texas Longhorns’un formasını giyen Kevin Durant, geçtiğimiz günlerde üniversitenin basketbol programına ve gelişim bölümüne 3 milyon dolar bağışladı!

Durant’in bu bağışı, Texas forması giyen oyuncular arasında yapılan en büyük bağış oldu. Bu bağışın ardından, 2.5 milyon dolar Longhorns ekibinin basketbol programına aktarılacak, Durant’in bu bonkör davranışından dolayı da erkeklerin olduğu tesise kendi ismi verilecek. Durant, yaptığı bu bağış ile alakalı basına açıklamalarda bulundu;

Şu zamana gelmemdeki en büyük katkılardan bir tanesini üniversite takımım sağlamıştır, üniversite takımımdaki bulunan insanlar da her zaman ailem olarak kalacaktır. Benim zamanım, Longhorns’a elimden geldiğince katkıda bulunmayı gerektiriyor. Böylelikle, gelecekteki öğrenciler ve oyuncular, başarıya ulaşabilmek için ihtiyaçları olan bütün olanaklara erişim sağlayabilecek duruma gelebilecek. Texas için böyle bir çalışmada bulunabilmek benim için inanılmaz bir gurur ve üniversitemle olan o eşsiz bağ da ileri seviyeye gelmiş oluyor.

Durant, 2007 NBA Draft’inde Seattle Supersonics tarafından 2.sıradan seçilmeden önce bir sene boyunca Texas için forma giymişti. Durant, Texas forması giydiği zaman 25.8 sayı 11.1 ribauntluk istatistiğinin yanı sıra %47 şut isabeti ve %40 üç sayı isabeti ile oynamıştı.

Yazar: Murat Şişkolu

(https://www.si.com/college-basketball/2018/01/04/kevin-durant-university-texas-donation)
Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nopmg

Pelicans 102 – Grizzlies 105

butlerkat

Timberwolves 104 – Thunder 88