ben simmons
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Kevin Durant: “Ben Simmons Gibisini Görmedim”

Ortalığı kasıp kavuran çaylak Durantula’yı bile etkilemiş durumda.

Nasıl Bir Çaylaksın Sen?

Philadelphia 76ers’ın çaylağı Ben Simmons gerçekten akılalmaz işler yapıyor. Simmons’ın iyi olmasını bekliyorduk fakat bu kadar iyi olmasını herhalde kimse beklemiyordu. 21 yaşındaki yıldız sanki senelerdir NBA’de oynuyormuş gibi rahat hareket ediyor. Doğal pozisyonu oyun kurucuymuşcasına rahat oyunu algısı ile domine ediyor. Ve istatistikleri de gerçekten müthiş: 18.1 sayı 9.1 ribaund 8.0 asist 1.9 top çalma ve saha içinden %52 isabet. Evet serbest atış çizgisinden %59 ile oynuyor ama gerçekten bu kimin umrunda? Ligde asist liderliğinde 5. sırada, top çalmada ise 4. sırada. Çaylaklar arasında değil, bütün oyuncular arasında!

Geçtiğimiz gün Golden State Warriors ile çetin bir savaş veren Ben Simmons, son şampiyonun oyuncularını da etkilemiş durumda. Özellikle Kevin Durant, Simmons’ın sergilediği performans sonucunda bir hayli şaşırmış.

O daha önce hiç görmediğim bir şey. Oyun kurucu pozisyonunu oyun gibi oynayanı hiç görmedim. Böyle bir hız, böyle bir uzunluk, böyle bir güç. Avustralya’lı olduğunu da görebiliyorsunuz. Sertlikten ve rekabetten hiç çekinmiyor.

İlk senesini geçiren oyuncu şimdiden All-Star olmayı garantilemiş gibi gözüküyor. Eğer All-Star seçilmezse bir hayli bozulacağım. Uzun zamandır çaylak sezonunda All-Star seçilen ilk oyuncu olacak gibi.

Takım arkadaşı Joel Embiid için de aynı şeyleri söylemek mümkün. O da bu sene All-Star seçilmesine kesin gözüyle baktığım oyunculardan. 8-7 rekoru ile playoff yarışının içinde olan 76ers ekibi için iyi bir başlangıç oldu. Trust the Process!

Yazar: Renç Korzay

(http://www.givemesport.com/1198029-kevin-durant-says-ben-simmons-is-something-ive-never-seen-before)
Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

10 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Değer mi? : Adidas Dame 4

bogdan bogdanovic

Bogdanovic İçin Yeni Dersler, Yeni Tecrübeler