in ,

Kidd: “Böyle Bir Teklif Geri Çevrilmez”

Jason Kidd’den açıklamalar

Kidd’den Lakers’a Yeşil Işık!

Beklentilerin çok altında bir sezon geçiren ve Nets mağlubiyetinin ardından Playoff’lara katılamayacağı kesinleşen Los Angeles Lakers’ta yönetimin yapacağı hamleler merakla bekleniyor. Uzun zamandır Lakers’ın bir koç değişikliğine gideceği gündeme getiriliyor. An itibariyle takımın koçu olan Luke Walton’la yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken yerine gelecek isim hakkında da çeşitli iddialar var. Son günlerde basında Lakers’ta koçluk koltuğuna oturacak kişinin Jason Kidd olacağı yönünde dedikodular dolanıyor.

Bu dedikodunun doğruluğu hakkında Lakers tarafından henüz bir açıklama gelmedi, fakat Jason Kidd ESPN’e verdiği röportajda konuyla ilgili fikrini belirtmekten çekinmedi:

“Bence Lakers’a bir bütün olarak baktığınızda, dünyadaki en iyi kulüplerden biri olduğunu görebilirsiniz, sadece NBA’de değil, bütün dünyada. Bu nedenle eğer ki sarı ve mor (Lakers’ın renkleri) renklerini giyme şansı elinize geçerse bunu reddedemezsiniz, ne bir oyuncu olarak, ne de bir koç olarak. Zira onlar tamamen şampiyonluklara odaklanmış.”

Bu açıklamalarıyla Jason Kidd, olası bir teklifte Lakers’ın koçluğunu yapacağını dile getirmiş oldu. Koçluğunu yaptığı son takım olan Milwaukee Bucks’ı yönettiği tarzdan dolayı pek iyi bir koç olarak görülmeyen Kidd’in Lakers’ın koçu olması durumunda eline kendini kanıtlamak için bir şans daha geçmiş olacak.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?