in , ,

Kings 125 – 130 Warriors

Sacramento Kings (15-13) – Golden State Warriors (20-10)

Kings Zorlasa da Kazanan Warriors!

Son maçlarda iyi bir seri yakalayan Sacramento Kings, sahasında Golden State Warriors’ı ağırladı. Son çeyreğinde büyük bir çekişme yaşanan karşılaşmayı Warriors, tecrübe sayesinde 130-125 kazandı.

Karşılaşmaya Warriors 7-0 seri ile başladı. Kings’in ilk sayıları ilk iki dakika biterken Bjelica’dan geldi. İki takımında rahat oynadığı çeyrekte Warriors, zaman zaman seriler yakalasa da Kings, farkın çok fazla açılmasına izin vermedi. İki takımında hücumda kolay sayılar ürettiği çeyrek 42-38 Warriors üstünlüğünde geçildi.

İkinci çeyreğin başında King, karşılaşmada eşitliği yakalama şansı elde etse de bunu değerlendiremedi. Warriors’ın yıldız oyuncuları Durant ve Curry ile arada ki farkı yine yavaş yavaş açmaya başladı. Son iki dakika kala Curry’nin serbest atıştan bulduğu sayılarla farkı çift hanelere çıkaran Warriors, temposunu sürdürdü ve çeyrek bitimine bir dakika kala farkı 16 sayıya kadar çıkardı. Son dakikada Kings iyi oynasa da devreye de 76-64 Warriors önde gitti.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Kings oldu. Çeyreğin hemen başında üst üste sayılar bulan ve Warriors’a sayı imkanı vermeyen Kings farkı 7 sayıya düşürdü. Steve Kerr molası da gecikmedi. Mola dönüşü yine yıldız oyuncuları ile Warriors, farkı tekrar çift hanelere taşıdı. Çeyrek ortalarında takımının skor yükünü ekmeye başlayan De’Aaron Fox, üst üste bulduğu 11 sayı ile son 4 dakikaya girilirken farkı tekrar tek hanelere indirdi. Son dakikalarda da daha iyi savunma yapan Kings son çeyreğe 103-97 geride girse de iyi bir ritim buldu ve oyun olarak rakibini yakaladı.

Üçüncü periyot sonunda bulduğu ritmi devam ettiren Kings, son çeyreğe de mükemmel başladı. ilk dakikalarda farkı 1 sayıya indiren Kings, Warriors molasından sonra da harika oyununa devam etti ve Bogdanovic’in üçlüğü ile karşılaşmada ilk kez öne geçti. Mola dönüşü 1 dakika içinde 10 sayı bulmayı başaran Kings farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Kings’in 18-2 skor serisini bitiren Durant oldu. Takımının geriye düştüğü bölümde Kenarda olan Durant, oyuna girdikten sonra çok kısa bir sürede skorda eşitliği sağladı. Durant’in skorda eşitliği sağlaması üzerine mola alan Kings, moladan da çok iyi döndü. Takımın tüm parçalarından Harika verim alan ve herkesin alev aldığı bu bölümde Kings, tekrar öne geçti ve farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. Son 3 dakikaya 10 sayılık Farkla giren Kings’e cevabı yine Durant verdi. Takımını tek başına sürükleyen Durant üst üstte bulduğu sayılarla takımı adına tekrar eşitliği getirdi. Son dakikaya eşitliklegirilirken bu bölümde oyuncuların tecrübeleri ön plana çıktı. Daha sakin kalan Warriors’lı oyuncular, Klay Thompson’ın son 40 saniyeye girilirken üçlüğü ile öne geçti. Kings’in Genç oyuncusu Fox’un zorlama atışlar denemesi ve kaçırması ile rahatlayan Warriors, Curry’nin de serbest atış çizgisinden kaçırmamasıyla karşılaşmadan 130-125 galip ayrıldı.

Sacramento Kings’te Buddy Hield, 27 sayı, 4 ribaunt ile takımının en skoreri oldu. Bu sezon istatistiklerini çok iyi geliştiren De’Aaron Fox ise 25 sayı, 6 ribaunt, 9 asist ile oynamasına rağmen mağlubiyeti engelleyemedi.

Warriors’ta ise son periyotta takımını sırtlayan Kevin Durant, 33 sayı, 8 ribaunt, 8 asist ile geceyi noktaladı. Stephen Curry ise bulduğu 35 sayı, 7 ribaunt, 6 asist ile takımının ve karşılaşmanın en skoreri oldu.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?