klay thompson
in ,

BEĞENDİM HAHA SİNİRLİYİM TERTEMİZ YOK ARTIK!

Klay Thompson’dan 50 Milyon Dolarlık Fedakarlık!

Feda!

Takım İçin!

NBA’in süper takımı Golden State Wariors, bu kadroyu bozmamak adına çalışmalarını sürdürüyor. Kevin Durant‘ı kadroyu korumak için 10 milyon dolar daha az almaya ikna eden yönetimin şimdiki hedefi Klay Thompson. Önümüzdeki sezon 4 senelik kontratı sona erecek olan Klay Thompson için bu sene imza attırıp salary cap’i rahatlatmak isteyen Wariors iki farklı kontrat önerisi ile yıldız oyuncunun kapısını çaldı.

Önümüzdeki sezon 19 milyon dolar kazanacak olan Thompson, kontrat teklifini kabul etmeyip serbest kalma yoluna gidebilir. Serbest kalırsa seneye 4 yıl 139 yada 5 yıl 188 milyon dolarlık süper kontratlar bulabilir. Ancak bu rakamları Golden State veremez. Curry, Durant, Green ve Thompson 4’lüsünü bir arada tutmak isteyen ekip, 2 farklı öneriyle ikna etmek üzere. 4 yıl 96 yada 5 yıl 121 milyon dolarlık teklifler şuan masada.

Bir kaç gün önce yapılan röportajda Thompson: “Bu oluşumun başlangıcından itibaren buradayım ve bunun öncülerinden biriyim. İnsanlar takımın önemli bir parçası olduğumu biliyorlar. Başka bir takımda oynamayı hayal etmek bile benim için zor.” demişti. Klay Thompson’ı karakter olarak tanıyanlar paranın çok önemli olmadığını, mutlu olduğu yerde kalacağını düşünüyor.

4-5 yıllık süreçte 40 ile 60 milyon dolarlık bir fark var ortada. Ancak Thompson takımda kalacak gibi duruyor. Bakalım görüşmeler nasıl sonuçlanacak. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yazar: Aykut Aksu

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gordon hayward

Gordon Hayward’da Son Durum!

celtics

Celtics 108 – Cavaliers 83