kobe bryant lebron james
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

Kobe’den LeBron’u Durdurma Dersi!

LeBron’u Kilitlemek: Kobe Bryant

Bakalım Bu Taktik İşe Yarayacak Mı?

Cleveland Cavaliers’ın süperstar oyuncusu LeBron James, NBA’deki 15.sezonunda harika işler yapmaya devam ediyor. Bu sezon göstermiş olduğu akılalmaz performanslarla belki de kariyerinin en iyi 2-3 senesinden birisini geçiren James, hücumda inanılması güç işleri başarıyor. İlk turda Pacers’ı 7 maçlık seride eleyen Cavs takımına önderlik eden ve adete ‘tek başına orkestra’ görevini üstlenen Kral, Raptors serisinde de kaldığı yerden devam ediyor.

Son olarak, Toronto Raptors’ı süpürerek konferans finaline yükseldi. Raptors savunmasının kabusu olan Kral, son saniye basketi dahil bu seride her şeyi yaptı.

Amerika’daki bir spor programına katılan Los Angeles Lakers’ın efsanevi ismi Kobe Bryant, sunucular ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın bir bölümünde, LeBron’u nasıl durdurabilirler sorusunun cevabını Bryant şöyle verdi;

Öncelikle, LeBron’un sola gitmesine engel olmanız gerekiyor. Kritik anlarda soktuğu şutlarda genelde soluna doğru gidiyor. Sol elini kullanma konusunda ve şutu kaldırıp atma açısından olağanüstü. Uygulayacağım ilk adım, onun sola gitmesine engel olmak olurdu. İnanılması güç olan, isabet bulduğu tüm o şutları ya sol eliyle dripling sonrası veya alçak posttan atıyor.

Kobe’nin bahsetmiş olduğu bu savunma taktiği daha öncesinde Micheal Jordan’ın da değindiği bir konu. Bu iki ismin pek de yanıldığını söyleyemem. James, gerçekten de büyük anlarda şut atacakken sol tarafa gitme eğiliminde ve görünen o ki kendisini rahat hissettiği alan orası.

Fakat, bir diğer problem ise şu ki James’in sola gitmesine engel olmak onu durdurmak anlamına gelmiyor. Oyunun her anında kontrolü elinde tutan James, enerjisini iyi bir şekilde saklayarak farklı şekilde sayı bulabiliyor. Alçak posta çok rahat giren Kral aynı zamanda serbest atış çizgisinin yakınından ve çapraz bölgelerden epey iyi bir yüzdeyle atıyor.

Diyeceğim o ki, bu sezonki formuyla beraber James’i durdurmak için ihtiyacınız olan şey o gün şansın sizinle olması.

Sizleri, en güzel LeBron-Kobe birebir mücadelelerini derleyen bir videoyla baş başa bırakıyorum. İyi seyirler!

Yazar: Murat Şişkolu

 

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cavaliers

Cavaliers 128 – Raptors 93

lebron james

Süpürgelerin Kralı: LeBron James