in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ

Kral James’ten Zion Açıklamaları!

Yeni genç yetenek

Yeni Nesil Yıldıza Hazır Olun!

NBA Draft’ına yaklaştığımız şu günlerde draft edilecek yıldız adayları bir bir gözümüzün önünde sergileniyorlar. Bunların başında şüphesiz Zion Williamson geliyor. 1. sıra seçme hakkını elde eden New Orleans Pelicans, büyük bir olasılıkla Zion’u seçecek ama yine de kesin bir şey söylemek yanlış olur. Los Angeles Lakers’ın süper yıldızı LeBron James de, Zion’un oyunu hakkında olumlu açıklamalarda bulunanlardan birisi. Şubat ayında Zion’u izlemek için Duke-Virgina maçına giden LeBron James, Zion’u izlerken etkilendiğini söylemişti. Kral’ın Zion Willamson hakkındaki açıklaması şu şekilde :

”Fiziğine göre hareketlerini istediği gibi yapabilmesi onu çok etkileyici kılıyor. Demek istediğim, herkes atletizmi izleyebilir. Onunki saçma diyebileceğimiz bir seviyede. Onun boyutundaki birinin bu kadar hızlı ve çevik olması çok etkileyici.”

Kral James bu açıklamasıyla da Zion’un ne kadar büyük bir yıldız olabileceğini, atletizmi ve çevikliğiyle oyunda bir farklılık getirebileceğini düşünüyor. Zion hakkında bir çok şey yazılıp çizilse de, draft edileceği yerde, takımla birlikte nasıl olacağı da merak konusu. Zion, ilk sezonda oynayacağı oyunla daha insanları ilk maçlardan itibaren heyecanlandıracağını düşünüyorum. Atletizim ve fiziğinin yanında şutlarını da iyi bir çizgiye çektiği zaman LeBron James’in farklı bir versiyonu olabilecek kapasitede bir oyuncu.

Muhtemel 1. sıra seçimi olarak görülen bu yıldızın, 20 Haziran 2019’daki draft gecesiyle beraber hangi takıma gideceğini görmüş olacağız. Seçildiği takım itibariyle bütün spot ışıklarının kendisi üzerinde olacağı kesin.

Sizce Zion bu lig için yeni bir LeBron James olabilir mi ?

What do you think?