kuzminskas
in , ,

Kuzminskas Her Şeyi Yoluna Koymak İstiyor

Kuzminskas: “Ağır hakaretler içeren mesajlar aldım.”

Olimpia Milanoyla Yeni Bir Başlangıç

Geçtiğimiz hafta AX Armani Olimpia Milano ile sözleşme imzalayan Mindaugas Kuzminskas, transferi ve neden Olimpia Milano’yu seçtiği hakkında açıklamalar yaptı. New York Knicks ile sözleşmesini feshettikten sonra Zalgiris Kaunas’a tekrar dönmediği için büyük tepkiler aldığını ifade eden Kuzminskas,Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarından, “Umarım sakatlanıp bir daha basketbol oynayamazsın, milli takıma bir daha geri dönme” gibi ağır hakaretler aldığını ifade etti.

“Daha geçen sene ülkemde yılın sporcusu seçilip herkesten övgü alıyordum şimdi ise neredeyse hain ilan edildim ve çok üzgünüm”. sözleri ile hislerini açıklayan Litvanyalı oyuncu Milano’ya gelmesi hakkında; “Bana tam uyacak şartlar sundular. Sezon sonuna kadar değilde, önümüzdeki yıla kadar olan uzun bir sözleşme sundular. Ayrıca koç Pianigiani bana Litvanya milli takımındaki rolümü vereceğini söyledi.” dedi.

Olimpia ile iletişime geçmeden önce 20 kişiyle konuştuğunu söyleyen Kuzminskas,’’Konuların çoğu Mantas Kalnietis ile ilgiliydi. Sonuçların hayal kırıklığı olduğunu biliyorum. Ama takımın potansiyeline ve koç Pianigianiye inanıyorum. Her şey zamanla daha iyi olacaktır.’’ şeklide konuyu şimdilik kapadı.

Gidişatın Kuzminskas’ın istediği gibi olup olmayacağını bize zaman gösterecek.

Yazar: Umut Aytekin
Editör: Okan Burhan

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?

-3 Points
Upvote Downvote