kuzmin
in , ,

SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Kuzminskas Milwaukee Yolcusu

Litvanyalı Forvet Bucks ile Anlaşma Aşamasında

Mindaugas Kuzminskas NBA’de Kaldı

New York Knicks tarafından serbest bırakılan Litvanyalı forvet Mindaugas Kuzminskas, Milwaukee Bucks ile anlaşma aşamasına gedi. New York Knicks tarafından serbest bırakıldıktan sonra NBA’de kalmak istediğini belirten oyucu Avrupa’dan gelen teklifleri reddeden Mindaugas Kuzminskas ile Atlanta Hawks, Los Angeles Lakers, Chicago Bulls ve Milwaukee Bucks’ın ilgilendiği belirtiliyordu.

Litvanyalı yıldıza aynı zamanda Çin’den iki teklif olduğu söyleniyordu. Litvanyalı antrenör Janos Kazlaukas çalıştırdığı Guangdong Southern Tigers, Kuzminkas ile ilgilenen Çin ekiplerindendi. NBA’de kalmak adına Avrupa ve Çin’den gelen teklfleri reddeden oyuncu NBA’de kalmak adına Milwaukee Bucks ile anlaşma aşamısına geldi. Bucks’ın DeAndre Liggins’i serbest bıraktıktan sonra Kuzminkas’ı kadrosuna katması bekleniyor.

Mindaugas Kuzminskas’ın NYC’den gönderilmesinin nedeni ise büyük bir ihtimal ile NBA tarafından ihraç edilip sonra  affedilen Johakim Noah’a 12 kişilik kadroda yer açılması istenmesi. Kuzminskas 2016 – 2017 çaylak sezonunda 68 maç (ortalama 14.9 dakika) 6.3 sayı ortalaması tutturdu. Ülkemiz Euroleague temsilcilerinden Fenerbahçe Doğuşta 2015 sezonunda Kuzminskas’a talip olsada transferi tamamlayamamıştı.

Yazar: Umut Aytekin
Editör: Okan Burhan

What do you think?