in ,

SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ

Kyrie, Şutlarını Umursamıyor!

Celtics’in yıldızından açıklama

Celtics’in Zor Günleri

Celtics dün gece oynanan serinin kaderini belirleyen maçı kendi sahasında 101-113 kaybederek 3-1 geriye düşüp seyircilerine büyük hayal kırıklığı yaşattı. Peki geçen sezon Kyrie ve Hayward‘tan yoksun olan bu takım playoff’larda kendi sahasında esip kükrerken nasıl oldu da bu hale gelebildi. Belki de bu sorunun cevabını çok uzaklarda aramamak gerekiyor. Bunun cevabı bizzat Kyrie Irving’in ta kendisi.

Celtics, serinin ilk maçında müthiş bir savunma performansı sergileyerek deplasmanda 112-90 kazanmayı başarmıştı. Aslında bu, Celtics’in başarısından çok Bucks’ın kötü oyunundan kaynaklanmıştı. Bu durumun öyle olduğu diğer 3 maçta anlaşıldı.

Kyrie, şut performansı açısından berbat bir seri geçiriyor. Seri boyunca 26 üçlük deneyen yıldız oyuncu, bu denemelerin sadece 6’sını isabete çevirebildi. Yüzde olarak %24 üçlük yüzdesine sahip. Son 3 maçta gösterdiği kötü şut performansı hakkında açıklama yapan Kyrie, yine herkesi şaşırmayacak bir cevap verdi ”Kimin umrunda? 22 şut mu kullanmışım? En az 30 şut kullanmalıydım”.

Bu açıklamalardan anlayacağımız üzere Kyrie açıkçası kendi performansıyla fazla ilgilenmiyor. Belki de kafasında yazın nasıl bir tercih yapacağını şimdiden de düşünüyor olabilir. Kyrie’nin zaten sezon boyunca Celtics’te kimseye borçlu olmadığını ve takımdaki gençlerle anlaşmanın zor olduğunu söylediği açıklamaları hatırlıyoruz. Gidişat Celtics’in 5. maçta havlu atacağını yönünde. Ancak, Kyrie’nin vereceği önemli bir reaksiyonla beraber bu takım ölüm kalım maçında toparlanabilir. Bakalım 5.maç Kyrie’nin Celtics formasıyla oynadığı son maç mı olacak?

Sizce Kyrie sezon sonu Celtics takımından ayrılır mı?

What do you think?