in , ,

Lakers 94 – Hornets 108

LA Lakers (11-27) vs Charlotte Hornets (15-23)

Mağlubiyet Serisi Devam Ediyor!

Maçtan önce üst üste aldığı 8 mağlubiyet ile son 10 maçından 9’unu kaybeden Los Angeles Lakers, saat 06:30’da başlayan karşılaşmada Doğu’da play-off çerçevesine girmeyi hedefleyen Charlotte Hornets’ı ağırladı. Son 6 maçını omzundan yaşadığı sakatlık yüzünden kaçıran Lonzo Ball bu maçla birlikte parkeye geri döndü.

Maça Marvin Williams ve Micahel Kidd-Gilchrist’in 6’şar sayılarıyla başlayan Hornets, ilk molaya 15-9 önde girdi. Moladan sonra gelen karşılıklı top kayıpları ve kaçan şutlar temponun artmasına engel olmadı. Hornets, ikinci moladan itibaren Jeremy Lamb’in üst üste gelen 5 sayısıyla birlikte rüzgarı arkasına aldı. Lakers çeyreği sayı bulmakta zorluk çekerek 28-24 geride bitirdi. İlk çeyreğin skor yüklerini 9 sayıyla Marvin Williams ve 8 sayıyla Brandon Ingram çekti.

İkinci çeyreğin başında da basket bulmakta zorluk çeken Lakers, 15-2’lik seriyi Lonzo Ball’un üçlüğüyle bozdu. Hızlı hücum sayılarında 13-2 gibi bir üstünlük sağlayan Hornets ikinci çeyreğin ilk molasına 42-30 önde girdi. Lakers, moladan Josh Hart’ın üçlüğüyle dönmesine karşın üçlük çizgisinin gerisinden ritmini bulamadı. Bu bölümde orta mesafeden etkili olan Jeremy Lamb kenardan toplamda 12 sayıyla birlikte geldi. İkinci çeyreğin son bir dakikasında tam 7 sayı bulan Kemba Walker, devreyi 14 sayı, 6 asist ve 1 buzzer-beater ile bitirirken; Lakers, Brandon Ingram’ın 14 sayı, 9 ribaund ve 3 asisti ile oyunda kalmaya çalışmasına rağmen devreyi 63-48 geride bitirdi.

Lonzo Ball ikinci devrenin hemen başında üst üste iki üçlük buldu. Çok hızlı başlayan ikinci devrede iki takımda karşılıklı sayılar bulurken Lakers farkı tek hanelere kadar indirdi. İlk çeyreğin başında da olduğu gibi Marvin Williams çeyreğe 5 sayı ile başladı. Bu bölümün ardından hücum ribaundlarında etkili olan Hornets, Howard’ın iki tane putback smaç olmak üzere bulduğu 6 sayıyla birlikte devrenin ilk molasına 81-68 önde girdi. Molanın ardından Hornets 8-2’lik seri yakalayıp, Lakers hücumda etkisiz kalınca devrenin ikinci molasının gelmesi kaçınılmaz oldu. Moladan sonra iki takımda sayı bulmakta zorlandı ve son çeyreğe 93-76 girildi.

Hornets çeyreğe Jeremy Lamb’in bulduğu 5 sayıyla birlikte 10-2’lik bir seri yakalayarak başladı. Lakers tüm maç olduğu gibi seriye mola ile karşılık verdi. Moladan sonra düşen tempo ve açılan farkla birlikte kaçan şutlar ve tepkisiz kalan seyirciyle  sıkıcı bir maç izlemeye başladık. Corey Brewer’ın süre aldığı bu bölümde 7-0’lık bir seriye rağmen farkı sadece 19 sayıya indirebilen Lakers’a karşı, Hornets maçın son 5 dakikasında Walker-Batum-MKG üçlüsünü oyuna soktu. Maçın geri kalanında sıkıcı bir son çeyrek izlememizi değiştirecek bir aksiyon yaşanmadı. Hornets tarafında tam 6 oyuncu çift haneleri görürken en etkileyici performansları 19 sayı – 7 asistle Walker, 15 sayı-10 ribaund-2 blokla Howard, ve kenardan gelerek 17 sayı bulan Jeremy Lamb sergiledi.  Maçı 108-94 kaybederek üst üste 9. mağlubiyetini alan Lakers’da ayakta kalan isimler 22 sayı-14 ribaundla Ingram ve 15 sayı-10 ribaundla Randle idi. Ayrıca 25 dakikada 2-14 isabet ile sadece 4 sayı bulabilen Kuzma hayal kırıklığı yarattı.

İstatistikler:

Özet:

Yazar: Uğur Kalyoncu
Editör: Okan Burhan

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?