in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA

Lakers, Lue’yu Koç Yaparsa Doğru Bir Hamle Olur Mu?

Lakers’ın yeni koçu Lue mu?

Kevin Love’dan Tyronn Lue Açıklaması!

Los Angeles Lakers’ın Tyronn Lue ile sözleşme imzalayacağı bildiriliyor ve bu teklifin 1-2 hafta içinde Lue’ya sunulması planlanıyor. Birçok kişi, Lakers’ın Lue ile anlaşarak doğru yaptığını düşünüyor. Bu kişilerden biri de Lue’nun koçluk yaptığı oyunculardan Kevin Love.

Love, Fox Sports’un First Things First isimli programına konuk oldu ve Lakers’ın takımın başına Lue’yu getirerek çok doğru bir karar verdiklerini söyledi.

“Eğer Lue, Lakers’ın ilk seçimi değilse, kesinlikle üst sıralarda olmalı. Çünkü o inanılmaz bir X’s ve O’s (Bir oyunun temel unsurları) adamı. Bir oyuncu koçu, konuşabileceğiniz çok yaklaşılabilir bir adam ve sahip oldukları personel ile harika olacaklarını düşünüyorum. Hem zaten LeBron’u tanıdık hissetmenin yanı sıra dostlukları da var. Sadece bu dostluğa sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda da LeBron’a koçluk da edebiliyor ve LeBron, ona karşı kulaklarını tıkamıyor. Çünkü Ty oyunu gerçekten biliyor ve oyunun etrafındaydı. Jordan’ın yanındaydı. Shaq ve Kobe ile birlikte efsane Lakers takımının bir parçasıydı. Phil’in yanındaydı, Doc’un yanındaydı, bir sürü harika basketbol zihninin yanındaydı. Bu yüzden, Ty Lue’nun koç olarak daha fazla zaman geçireceğini düşünüyorum, daha iyi olacak. Lakers adına harika bir karar olur bu.”

Tyronn Lue’nun Lakers’ın koçluğu için favori olmasının asıl nedenlerinden biri de Cavaliers’ın başındayken LeBron James ile olan deneyimi. LeBron James’in, eski koçuna çok büyük bir saygı beklediği ve 6 sezondur playoff yapamayan Lakers’ta onunla tekrar birleşmek istediği söyleniyor.

Tabii ki, takımınızda LeBron James gibi bir oyuncu varsa, ona koçluk edebilecek birini, onun saygı duyduğu, iyi anlaştığı birini getirmek zorundasınız. Lakers da tam olarak bunun peşinde. Umarız ki Lakers için mutlu bir sonun başlangıcı olur bu anlaşma.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?