lakers şampiyon
Lakers İçin 10 Sebep - Görsel: Her Şey NBA
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YORUMSUZYORUMSUZ TERTEMİZTERTEMİZ HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YOK ARTIK!YOK ARTIK!

Lakers’ı Tekrar Şampiyon Yapacak 10 Sebep

Lakers Üst Üste Kovalıyor

5. Lakers Tarihinde Üste Üste Gelen Şampiyonluklar

Lakers  tarihi başarılarla dolu bir kulüp, George Mikan günlerinden, Wilt-West ikilisinin olduğu döneme, sonrasında Magic-Kareem ikilisinden, Kobe-Shaq zamanlarına kadar uzanan büyük bir hanedanlık. Magic-Kareem ikilisinin olduğu ”Showtime” dönemde 1987 ve 1988 yıllarında üst üste iki şampiyonluk kazanan Lakers, 2000-2002 yılları arasında Kobe-Shaq ikilisiyle üst üste üç şampiyonluk kazanmayı başardı. Son olarak 2009 ve 2010 yıllarında Kobe Bryant ve Pau Gasol ile birlikte üst üste iki şampiyonluk kazanmayı başardı.

Lakers bu başarı formülünü bir kısa bir uzunun olduğu senaryoda gerçekleştirdi. Aynı şekilde LeBron ve Anthony Davis’in olduğu senaryoda geçen sezon şampiyon olmayı başaran Lakers’ın aynı başarıyı önümüzdeki sezonda tekrar etmesi uzak bir ihtimal olarak görülmediğini söyleyebiliriz. Kazanma geleneği olan bir kulübün aynı geleneği devam ettirmesi yönünde önümüzdeki sezon Lakers’ı şampiyonluğun en güçlü adayı konumuna getiriyor.

4. Lakers’ın Takas Sezonunda Yaptığı Mükemmel İşler

lakers şampiyon

Lakers’ın ilk büyük hamlesi playofflarda istikrarsız bir performans ortaya koyan Danny Green’i Thunder’a göndererek, yerine geçtiğimiz sezon yılın altıncı adam ödülünü ikinci sırada tamamlayan Dennis Schröder‘ı takıma katmak oldu. Lakers’ın ihtiyacı olan oyun kurucu pozisyonuna uygun ve süratli bir oyuncu olan Schröder, geçtiğimiz sezonu 18.9 sayı ile tamamlayarak Thunder’ı playoffa taşıyan oyuncuların başında geliyordu. Montrezl Harrell‘ı iki yıllık 19 milyon kontrata ikna etmeyi başaran Lakers, bunun yanında JaVale McGee ve Dwight Howard ile yola devam etmeme kararı aldı. Kentavious Caldwell-Pope ile sözleşme uzatan Lakers cephesinde uzun rotasyonunu Marc Gasol ile doldurdu. Lakers kadrosunu yıldız güçleri, veteran oyuncuları ve yetenekli isimleri ile birlikte NBA Finali’nin güçlü adayı olarak sezona başlayacaktır.

3. Lakers ve Celtics Arasındaki 18. Şampiyonluk Savaşı

Lakers, Anthony Davis ve LeBron James ile birlikte ligin hala en iyi ikilisine sahip konumda. Bunun yanında oyuncuların egolarını bir kenarda bırakan ve sezon boyunca motivasyonlarını üst seviyede tutan bir koç kadrosuna sahip. Savunmada koç Frank Vogel harika bir iş çıkarırken, hücumda yardımcı koç Jason Kidd takımın şampiyonluk yolunda mutlu sona ulaşmasında yardımcı oldu.

Boston Celtics-Los Angeles Lakers rekabetinin yeri NBA’de ayrıdır. Yıllardır rekabette önde olan taraf Celtics iken, Lakers yıllar sonra  şampiyonluk sayılarını eşitlemeyi başardı. 17 şampiyonluk ile NBA’in en çok şampiyon olan iki takımının rekabeti önümüzdeki sezon ayrı bir boyuta taşınacak. Lakers önümüzdeki sezon 18.şampiyonluğunu elde ederek zirvede tek başına yer almak istiyor. Bu Lakers için en büyük motive kaynaklarından birisi olacaktır.

2. Ligin En İyi İkilisi Hala LeBron James ve Anthony Davis

Geçtiğimiz sezon LeBron James ligin hala en iyi oyuncusu olduğunu kanıtladı. 35 yaşındaki süper yıldız MVP yarışını ikinci bitirmesine karşın, 10.2 asist ortalamasıyla kariyerindeki ilk asist krallığına ulaştı. Kariyerinin 17.sezonunda istikrarını devam ettiren LeBron James herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Bunun yanında Anthony Davis ile birlikte müthiş bir uyum sağlayan James, yenilmesi zor bir ikiliyi oluşturdu.

LeBron James, Lakers ile olan kontratını 2 yıl daha 85 milyon dolar karşılığında uzatırken, Anthony Davis 5 yıllık 190 milyon dolara yeni bir sözleşme imzaladı. LeBron-Davis ikilisi yola devam kararı alırken daha çok başarı elde edeceklerine şüphe yok.

1. LeBron James’in Michael Jordan’ın Hayaletini Kovalaması

lakers şampiyon

Lakers’ın önümüzdeki sezonda da şampiyonluk için 1 numaralı favori olarak gösterilmesindeki başka bir sebep ise LeBron’un her zamankinden daha aç olması. LeBron James’in ”Ben, bir hayaleti kovalıyorum.” açıklaması Kral’ın en tepeye çıkma arzusunu açıkça ortaya koyuyor. Günümüzde en çok tartışılan konu haline gelen Michael Jordan mı LeBron James mi tartışmalarına hiç girmeyeceğiz fakat, LeBron’un bu sezonki en büyük motivasyonlarından birisinin bu hayaleti kovalamaya devam etmesi olduğunu söyleyebiliriz.

LeBron James ”back-to-back” yapıp 5. şampiyonluğuna ulaşırsa, bu onu Michael Jordan’a bir adım daha yaklaştırıyor olacaktır. 4 şampiyonluk ve 4 Finaller MVP’si ödülü bulunan LeBron James’in, bu sezon aynı başarıyı tekrar ederek 5.ödülünü elde etmesi uzak bir ihtimal olarak görülmüyor. 6 şampiyonluk ve 6 Finaller MVP’si ödülü bulunan Jordan karşısında kariyeri bittiğinde LeBron James, o hayaleti yakalayabilecek mi? Hep beraber göreceğiz!

What do you think?