NBA: Preseason-Toronto Raptors at Los Angeles Lakers
in ,

Lakers İçin Takas Zamanı

Clarkson ve Randle takaslanıyor.

Lakers’ta Clarkson ve Randle Takaslanmaya Yakın

NBA‘in yeniden yapılanma sürecinde olan takımlarından  Los Angeles Lakers’ta son günlerde  hem koç Luke Walton  tarafından hem de oyuncular tarafından işler pek iyi gitmiyor. Amerikan basınına göre Koç Luke Walton, Lakers’ın 2014 yılında büyük umutlarla draft ettiği Julius Randle ve Lonzo Ball‘un takıma gelmesi ile birlikte oyun kurucu pozisyonunda pek fazla şans bulamayan Jordan Clarkson‘ı kadroda düşünmüyor. Lakers’ın bu 2  oyuncuyu  takaslayıp, bench için iyi oyuncu veya oyuncuların kadrosuna katmak istediği de iddialar arasında.

Oyuncularında bundan haberdar olup kendilerine takım aradıkları söyleniyor fakat şu ana kadar bunlar tümüyle birer iddia. Ne Lakers cephesinden ne de Randle yada Clarkson’dan bir açıklama gelmedi. Lakers taraftarları sezon başında genç ve potansiyelli olan takımlarına Lonzo Ball’unda gelmesiyle nihayet bu sezon en azından playoff yarışına gireceklerini düşünse de takımın şu ana kadar geçen yılla arasında fazla bir fark yok gibi gözüküyor.

Los Angeles Lakers şu anda Batı konferansında 11 galibiyet ve 25 mağlubiyet ile son sırada bulunuyor. Lakers oynadığı son 5 maçta sadece 2 galibiyet alabildi. Randle ve Clarkson takas edilip edilmeyeceğini ilerde göreceğiz.

Yazar: Umut Aytekin
Editör: Okan Burhan

 

 

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?