walton
in ,

“Lakers Taraftarları Daha İyisini Hak Ediyor”

Lakers koçu Luke Walton Thunder mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Düzeltmemiz Gereken Şeyler Var

Los Angeles Lakers koçu Luke Walton 133-96 kaybettikleri Oklahoma City Thunder maçının ardından basına açıklamalarda bulundu. Koç, Lakers taraftarlarının daha iyisini hak ettiklerini belirtti.

Böyle sonuçları ne bizi destekleyen taraftarlar, ne de Lakers hak ediyor. Kesinlikle düzeltmemiz gereken bazı şeyler var.

Çarşamba günü alınan mağlubiyetinin ardından Batı Konferansında son sırada yer alan Lakers’ın ligde daha fazla maç kazandığı tek takım doğunun sonuncusu Atlanta Hawks. Galibiyet-Mağlubiyet istatistikleri ise 11-26. Ayrıca oynadıkları son 12 maçın 11’ini kaybettiler.

Bu kaybedilen maçların son 6 tanesinde takımın genç oyun kurucusu Lonzo Ball olmadan sahaya çıktılar. Ancak genç yıldızın Cuma günü oynanacak Hornets maçıyla sahaya dönmesi bekleniyor.

Şu anda Los Angeles Lakers %29.7 galibiyet yüzdesiyle tüm ligin en kötü ikinci takımı konumunda. Başka bir ilginç istatistik ise attıkları ve yedikleri sayılarda. Maç başına 106.7 sayı atarak Playoff potasındaki çoğu takımdan (Örneğin doğunun lideri Celtics) daha iyi bir performans göstermesine rağmen maç başına ortalama 111.8 sayı yiyen Lakers bu alanda da ligin en kötü ikinci ekibi.

Koç Walton’un da dediği gibi Lakers’ın bu kötü gidişi durdurmak için kesinlikle bazı şeyleri değiştirmesi lazım.

Yazar: Eren Şahin
Editör: Okan Burhan

(http://bleacherreport.com/articles/2752337-luke-walton-lakers-fans-deserve-better-after-blowout-loss-vs-thunder)
Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?