los angeles lakers
in , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Lakers’ın Dahiyane Satranç Hamlesi

Lakers tarafından bakıyoruz.

Gelsin Yıldızlar

Dün takas yapmak için oradan oraya koşturan Cleveland Cavaliers‘ın zaafından oldukça profesyonel bir şekilde yararlanan bir Los Angeles Lakers izledik. Isaiah Thomas, Channing Frye ve 2018 ilk tur seçim hakkını bünyelerine alırken Jordan Clarkson ve Larry Nance Jr‘ı Cavaliers’a yolladılar.

“Bu ligde süper starsız kazanamıyorsunuz. Bu takası bu yüzden yaptım” diyen Lakers başkanı Magic Johnson‘ın sözleri sizi aldatmasın. Bence bahsettiği süper star Isaiah Thomas değil. Lakers’a gelecek olan süper starlar.

Isaiah Thomas ve Channing Frye’ın takıma katıldığı için heyecanlı olduğunu belirten açıklamalara kulak asmayın. Isaiah Thomas şimdiden sorun çıkarmaya başladı ve benchten gelmenin onun için kabul edilemez olduğunu söylüyor. Fakat zaten bu takas ne Isaiah ne de Frye ile ilgiliydi.

Lakers için asıl önemli olan gelecek sezon için maaş boşluğu yaratmaktı. Test edip memnun kalmadıkları Clarkson ve Nance’i göndererek 14.7 milyon dolar daha yer açtılar. Bu hamle ile birlikte sezonun bitişi ile serbest kalan bütün oyuncularını bırakacaklar. Ayrıca Luol Deng‘in şişik kontratını 5 seneye bölerek kendilerine biraz daha yer açacaklar.

Bütün bu hamleler sonucunda Lakers’ın önümüzdeki sezon için tam 65.7 milyon dolarlık bir maaş boşluğu olacak. Bu iki süper stara rahatça maksimum kontrat vermelerini sağlayacak. Ki bu kontratlardan birinin LeBron James olacağı sürekli bir şekilde konuşuluyor. LeBron’u LeBron’un takımı ile takas yaparak kendi takımlarına katmış olabilirler.

Üstüne bir de ilk tur seçim hakkı mı? Gerçekten inanılmaz.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

One Comment

Leave a Reply
  1. Aslında hiçte abartılacak bir hamle değil. Topu topu açtıkları maaş boşluğu 14m ve çok beklentileri olmasa da belkide hiç yararlanamayacakları oyuncular için 2 genç oyuncu vermiş oldular. serbest bırakmalarından farkı sadece 1 tane draft hakkı almaları. O yüzden çokta büyütülecek bir hamle değil. Özellikle pickin ilk 20 sıradan olmayacağını düşünürsek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nando-de-colo-cska-moscow-eb17

Valencia 103 – Cska Moskova 99

Unicaja Malaga 81 – Anadolu Efes 68