in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

LaVar Ball – Donald Trump Atışması

Daha saçma bir kavga göremezsiniz.

Zekanın Değil, Egoların Savaşı

Ball ailesi için işler bu aralar pek iyi gitmiyor. Los Angeles Lakers‘ın yüksek umutlarla draft ettiği Lonzo Ball zaman zaman potansiyelini sergilese de, felaket şut yüzdesi ile gündemde. Diğer tarafta ise ortanca kardeş LiAngelo’nun Çin skandalı bulunuyor. Çin’e bir maç için giden LiAngelo, Louis Vuitton gibi lüks bir markanın dükkanında hırsızlık yaparken yakalandı.

Olaydan sonra geçici süre ile Çin’de bir karakolda tutulan LiAngelo, Amerika başkanı Donald Trump‘ın araya girmesi ile salıverildi. Trump bu hareketinden sonra oyunculardan bir teşekkür beklediğini belirtmiş, LiAngelo ve iki arkadaşı da basın toplantısında Trump’a teşekkür etmişti.

Fakat baba LaVar Ball için teşekkür etmek bu kadar basit değil. Trump için “O kim oluyor? Neden bu işe karıştı ki? Bana ondan bahsetmeyin, herkes sanki o yardımcı olmuş gibi davranıyor.” şeklinde açıklamalar yaptı. Bunun üzerine Twitter hesabını sık sık kullanan Trump, Twitter üzerinden bu cevabı verdi:

“Çin’de senelerce hapiste kalmaktan kurtulan üç genç şu an serbest. Fakat LiAngelo’nun babası, oğlu için yaptığımı kabul etmiyor ve sanki hırsızlık önemli bir şey değilmiş gibi davranıyor! Onları hapiste bırakmalıydım!”

Bu konuyu nerden ele alsak çok anlamsız. Koskoca Amerika başkanı neden bunun derdinde hiç bilmiyorum. LaVar’ın teşekkür etmemek inadını da anlamıyorum. Zaten iki isim de anlaması çok güç açıklamalar ve kararlar ile dolu bir geçmişe sahip. Bazıları ise LaVar’ın bunları yine sadece gündemde kalmak için yaptığını düşünüyor.

Yanılıyor da sayılmazlar bence. Ne kadar yaşananlar anlamsız olsa da, bütün basketbol dünyası bunu konuşuyor.

Yazar: Renç Korzay

(https://www.nytimes.com/2017/11/19/sports/lavar-ball-trump.html)

 

What do you think?