lebron james
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YORUMSUZYORUMSUZ

LeBron’a Destek Sonunda Geldi!

Kral’ın arkasını kollayanlar çıktı.

“Sezonun En Kötü Maçı”

Dün maçtan önce yayınladığımız yazıda, Toronto Raptors serisi öncesi Cleveland Cavaliers için tek bir büyük soru olduğunu belirtmiştik: LeBron’a Kim Yardım Edecek?

Dün gece ilk turda çizdiği görüntüden çok farklı bir basketbol sahaya koyan bir Cleveland Cavaliers izledik. Toronto Raptors karşısında LeBron‘un triple double yapmasına rağmen performansı pek de iyi değildi. 26 sayı 13 asist 11 ribaund 2 blokluk performans normal oyuncular için spekataküler rakamlar fakat Kral kendi oyununu: “Bu sezonki en kötü performansım” olarak değerlendirdi. Fakat farkı bu sefer LeBron’un takım arkadaşları yarattı.

Takım arkadaşlarım bu gece inanılmazdı. Benim kötü oynadığım bir gecede sorumluluk aldılar.

Playofflarda Cavaliers için ilk defa 5 oyuncu çift haneli sayılarda skor üretti. Kyle Korver 5 üçlük 19 sayı, JR Smith 5 üçlük 20 sayı, Tristan Thompson 14 sayı 12 ribaund ve Jeff Green 16 sayı. Kayıpları oynamaya devam eden Kevin Love ise 3-13 isabet ile 7 sayıda kalsa da, pota altında Jonas Valanciunas ile amansız bir mücadele verdi.

İlk turda yaşananlara baktığımızda, LeBron’un karakter dışı bir verimsizlik ile oynadığı gecede Cavaliers’ın deplasmanda ilk maçı almış olması gerçekten bir mucize. Kral’ın 4. çeyrek ve uzatmalarda toplam 3-15 isabet ile oynadığını göz önünde bulundurursak, diğer oyuncular el yakan zamanlarda da sorumluluk aldığını görebiliyoruz.

Cavaliers’ın playoffda devam etmesi için bu kadrodan bu şekilde katkılar alması şart. Maçtan sonraki açıklamaları ile durumu en iyi özetleyen JR Smith oldu: “LeBron her gece bizim Superman’imiz olamaz. Bizim görevimiz onu desteklemek.”

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

donovan mitchell

Donovan Mitchell’ın Bilinmeyen Öyküsü!

barkley green

Çok İstiyorsan Gel De Sen İndir Yumruğu Yüzüme!