lebron james
in , , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! HAHAHAHA

LeBron James 15. Sezonunda Şut Stilini Değiştirdi

Kral yeni bir şut stili ile oynuyor ve etkisini görüyoruz.

LeBron’un Yeni Şutu

Cleveland Cavaliers‘ın sezonu pek iç açıcı gitmiyor olsa da her zaman olduğu gibi bir nokta çok net: LeBron James hala inanılmaz. Tam 15. sezonuna girmiş olmasına rağmen yavaşlamanın yakınından geçmeyen Kral gerçekten insanüstü bir performans sergiliyor. 33 yaşındaki yıldız ligde maç başına 38.1 dakika ile en fazla süre alan isim. Bunun dışında kariyerinde bu noktada aslında hiçbir oyuncunun kalkışmadığı bir işe kalkışmış durumda.

Yazın yaşadığı bir sakatlık nedeniyle LeBron 15. sezonunda şut stilini değiştirdi. Finallerden birkaç hafta sonra dirseğinin bir tenis topu kadar şiştiğini belirten LeBron sorunun nerden kaynaklandığını bilmiyor.

Nerden çıktığına dair bir fikrim yok. Los Angeles’da antrenman yaparken eşim dirseğime ne olduğunu sordu. Hayatımda gördüğüm en garip şeylerden biriydi.

Yaz çalışmasını arada kesmek istemeyen James, sakatlığına kendisi bir çözüm bulmayı seçti. Genelde bu konularda şut koçlarına danışan LeBron bu sefer tamamen kendi kendine bir ayar çekti. Dirseğindeki rahatsızlığı en az seviyede hissetmek için olabildiğince yukarıdan şutunu çıkarmaya karar verdi. Yaptığı değişiklik bilinçsizce gelen bir sonuçta ortaya çıkardı: dirseğindeki sorunun geçmesi ile isabet yüzdesi de yükseldi.

“Kendi kendine şişlik yok oldu. Ben de aynı şekilde yukarıdan şutlarımı çıkarmaya devam ettim.” diyen LeBron’un bu sezon için yeni bir hedefi de bulunuyor. “Bu sezon serbest atış çizgisinden %80 ile oynamak istiyorum. Tek hedefim bu. Kariyerimde başarmadığım bir tek bu kaldı. Geri kalan her şeyi yaptım.”

Şut stili değişikliği gerçekten de işe yaramış gibi duruyor. LeBron yüzdeleri geçen sezona göre bir hayli artmış durumda. Geçtiğimiz sezon saha içinden %54, serbest atış çizgisinden %67 ile oynayan Kral bu sezon saha içinden %55.9 ve serbest atış çizgisinden %78 ile oynamakta.

Sürekli bir şekilde evrim geçiren bu adam bakalım 15. sezonunda bizi daha neler ile şaşırtacak.

Yazar: Renç Korzay

(http://www.espn.com/nba/story/_/id/21153895/lebron-james-adjusted-shooting-motion-elbow-injury)
Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

-8 Points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lavar ball donald trump

LaVar Ball – Donald Trump Atışması

toronto raptors

Raptors 100 – Wizards 91