lebron james lakers
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

LeBron James İçin Sıradaki Durak Los Angeles Mı?

LeBron’un Hollywood’a gitmesi için ne gerekiyor?

Kral ve Melekler Şehri

Sezonun sona ermesiyle yazın büyük bombasının LeBron James’in kararı olması kaçınılmazdı. Çeşitli spekülasyonlar ve iddialar her gün artmakta ve aralarına yenileri eklenmekte. LeBron James’ın yeni rotasını çizdiğimiz bu seride sıra onu takıma katmak için en iddialı olan ekiplerden birinde: Los Angeles Lakers.

Maddi Güç

16 şampiyonluğa sahip Lakers, tarih boyunca NBA tarihinin en başarılı takımlarından biri olarak boy gösterdi. Her zaman büyük bir marka ve değer teşkil ettiler NBA için. Fakat şöyle bir gerçek de var ki Lakers 2012-2013 sezonundan beri playofftan ve başarıdan uzak. Özellikle son sezonlarda artık bayağılaşan bir durum var ki, o da Lakers’ın her sezon serbest oyuncu piyasasına çok iddialı girip hiçbir yıldıza imza attıramaması. Ancak bu yazın koşulları farklı.

Sezon ortasında büyük yankı uyandıran Cavaliers’ın takas harekatında etkin rol alan takımlardan biri, yeni genel menajeri NBA’in tanıdık ve efsanevi ismi Magic Johnson’lı Lakers olmuştu. Lakers o takas trafiğinde gönderdiği oyuncularla çok büyük bir maaş boşluğu yaratarak yazın ciddi bir maddi gücü elinde tutmanın sinyallerini vermişti. Barındırdıkları 66.4 milyon dolarlık maaş boşluğu LeBron’un yanında başka starlara da süper max teklifler yapılabilecek bollukta olduğu için Lakers karşımıza ciddi bir aday olarak çıkıyor. Bu isimlerden biri kuşkusuz Paul George. Zira LeBron James, Lakers’a gidecekse oradaki genç ve tecrübesiz kadroya tek gitmek istemeyecektir. Sağlanılan bu maddi imkan LeBron için ikna edici.

Oturmuş Düzen

Bu başlık altında Lakers’ın LeBron rekabetinde rakiplerinden geri kaldığı noktalardan birine değineceğiz. LeBron’a imza attırmak için sıralanan takımlardan Spurs ve Rockets, Kral James’e bir düzen ve verimli bir oyuncu grubu vaat edebiliyor. Spurs oyuncu grubu olarak bu yaz değişikliklere gitme soru işaretini taşısa da yapının ustası ve basketbol aklı Gregg Popovich hala orada. Öte yandan oynadıkları kendilerine has kompakt oyunla göz dolduran Rockets da LeBron James’e bu konuda daha güvenilir. Lakers’a bakacak olursak bu genç ekip oldukça başıboş sezonlar geçirdi. Coach Luke Walton büyük umutlarla bu yapının başına getirilse de hala geleceği tartışılan bir isim. Bu açıdan Spurs ve Houston’ın daha avantajlı olduğunu ifade etsek de Lakers gençleri de potansiyel sahibi oyuncular. İlk sezonu onun için oldukça zor bir sınav olsa da Lonzo Ball, Kyle Kuzma, Brandon Ingram ve Julius Randle değerli isimler. Lakers LeBron’a hazır bir düzen vaat etmese de yeni bir rüzgar başlatmak için yeterli maaş boşluğuna ve takas parçalarına sahip olarak dikkat çekiyor. Fakat LeBron’un istediği şampiyonluğun ilk seneden gelmesi oldukça zor. Bu Lakers için en büyük handikap.

lebron james lakers

Hollywood Işıkları

NBA’de efsane olmak ve markalaşmak şehriniz ölçüsünde gerçekleşen başarı basamaklarından. Hollwood’u barındırmasıyla buna bağlı olarak medyanın odağını, sponsorluk anlaşmalarını, şöhreti ve kamuoyu ilgisini üzerinde toplayan bir şehir Los Angeles. LeBron James’in tarihin en iyisi olarak anılmak istediğini hepimiz biliyoruz. Bu efsaneleşme ve hikayeyi süsleme konusunda Los Angeles Lakers, barındırdığı öğelerle, böylesine büyülü bir camianın senelerdir başarısız olmasıyla öyküyü ilgi çekici hale getiriyor. Bu ışıklar ve hikaye LeBron James’ı Los Angeles’a getirebilecek başka bir detay. Ayrıca ailesinin kararında büyük bir etkiye sahip olacağını belirten LeBron’un Los Angeles’da iki evi olduğunu ve oğlunun adının sürekli Los Angeles okulları ile anıldığını da belirtmekte fayda var.

Magic Johnson’ın Kattığı İmaj

Lakers’ın başkanlık görevine efsanesi Magic Johnsn’ı getirmesi, oyuncuları ikna etmek için büyük bir avantajı da yanında getirdi. Bizler burada günler süren analizler de yapsak da yazın bir araya geldiklerinde Magic Johnson gibi bir efsanenin LeBron’a anlatacaklarının etkisi çok daha farklı olur.

Yıllardır gözlemlediğimiz üzere de ikilinin ilişkisi oldukça iyi bir seviyede. Magic Johnson yüzü Lakers için bir avantaj olacaktır.

Sonuç Olarak Lakers’ın Şansı

LeBron rekabetine giren diğer takımlara da bakarsak Lakers’ın getirdiği şunlar; büyük maaş boşluğu ve ilave olarak yıldız isimler getirebilme olasılığı, ailesini çok ön planda tutan LeBron için büyük imkanlar, takas değeri olan oyuncularla ve maddi güçle kadroyu şekillendirme potansiyeli.

Lakers’ın alehine olan durum ise takımın basketbol aklının ve oyununun şu anda düzen içinde olmaması, düzen gerektirmesi. LeBron’un yıllardır Los Angeles şehrinde zaten yaşıyor olması, çocuklarının okul kaydı dedikoduları, Lakers ihtimalini güçlendiren basketbol dışı unsurlardan. Bu yaz uzun, bu yaz çok şey getirecek. Ve LeBron’u Los Angeles’da görme ihtimalimiz her geçen gün artıyor.

Yazar: Osman Mert Yıldız

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

draymond green

Draymond Green’den Kontrat Teklifine Ret!

bron

Kral ve Prens Bir Arada?