in ,

SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA

LeBron James Sessizliğini Bozdu!

Magic’in ayrılmasına ne reaksiyon gösterdi?

“Yaşanan Durumdan Hiç Mutlu Değilim!”

Lakers’ın süperstarı LeBron James uzun süreden sonra sessizliğini bozdu. Magic Johnson‘ın ani istifasına ne tepki gösterdi?

HBO’nun programı olan “The Shop”a katılan LeBron, Magic’in anı ayrılışına dair duygularını ilk defa insanların önünde açıkladı. LeBron, bu durumdan kesinlike mutlu olmadığını söyledi.

“Johnson’ın ‘Tamamdır, ben artık yokum,’ gibi davranması onun için çok garip. ‘Hey Bron … popomu öp, ben burdan gidiyorum.’ gibi davranmadı bile, sadece gitti. Böyle yapsa bile ben okeydim. Magic sadece gitti. ‘Hey, Bron, ben Magic. Popomu öp, ben gittim.’ bile değildi.”

“Bizim tepkimiz ise şöyleydi, ‘Kahretsin, şimdi mi?’ Hem de maçın başlamasından 70 dakika önceydi. Takım maç için hazırlanıyordu ve sen (Magic) bunu yapmaya karar veriyorsun, şu anda mı? Bence bazı şeyler için doğru yer ve doğru zaman vardır. Bu kararı vereceğini biliyorsun. O kararı neden burada veriyorsun? Ve neden bunu şimdi yapıyorsun?”

LeBron James isyanında gerçekten çok haklı. Takımın playoff şansı olmasa bile, herhangi bir maçtan yaklaşık 1 saat önce istifanızı sunmanız mantıklı değil. Hem de bunu maçın oynanacağı salonda yapıyorsanız.

Johnson, James’in geçen yaz Lakers’a katılmasında büyük rol oynadı. LeBron serbest oyuncu statüsüne gelince, LeBron ve Magic, LeBron’un evinde buluşup konuştular. Bu konuşmadan sonra da 3 şampiyonluğu hedefleyen bir LeBron-Lakers birlikteliği doğdu.

“Magic ile yaptığımız konuşmadan sonra Lakers organizasyonunun bir parçası olmak için buraya geldim. Magic çok ikna ediciydi ve nasıl tekrardan “Showtime” yapacağımızdan söz ediyordu. Bunun bir parçası olmak istedim.”

Her şeye rağmen Lakers, hayalkırıklıklarıyla dolu bir sezonu geride bıraktı ve 6 yıl art arda playoffları kaçırmış oldular. Portland Trail Blazers’a karşı oynanacak olan sezonun son maçından önce bir basın konferansı düzenleyen Magic, Basketbol Operasyonları Başkanlığından çekildi.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?