lebron james
in ,

SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

LeBron James’in Hayal Kırıklığı

Yapılan hamlelerin LeBron üzerindeki etkisi.

Bir Oyuncu Olarak Değil, Bir İş Adamı Olarak

LeBron James kendini yine bir hayli sıkıntılı bir durumda buldu. Dün gece kaybedilen Los Angeles Lakers maçı ile Cleveland Cavaliers, Doğu Konferansı’nda 4. sıraya kadar geriledi. Bununla beraber LeBron’a yardımcı olabilecek oyuncuların sayısı sakatlıklarla da giderek azalıyor. Kral’ın tek yapabileceği Kevin Love‘ın dönüşünü beklemek.

Geçtiğimiz günlerde takas sezonunun son gününde DeAndre Jordan‘ı takıma katmanın Cavaliers’a iyi bir destek olacağını belirten LeBron, bu konuyla ilgili düşüncelerini açıkça belirtmişti. ESPN’in haberine göre LeBron’un Isaiah Thomas‘ı Cavaliers’a getiren takas hakkındaki düşünceleri de benzer bir pişmanlık taşıyor.

Isaiah’ın sakatlığının ciddiyetinin ortaya çıkmasından sonra, hatırlarsanız takas bir süreliğine durdurulmuştu. Eğer Cavaliers takastan çekilseydi bu Celtics‘i ciddi bir zorluğa sokacaktı. Bu avantaj ile beraber Cavaliers’ın diğer silahı Thomas’ın sakatlığının artık herkes tarafından biliniyor olmasıydı. Bunu da göz önününde bulundurursak, Cavaliers’ın çekilmesi Celtics’i ayrıca sakat bir Isaiah ile bırakacaktı.

Takas sonlandığında bu durumdan Cavaliers’ın ilk pakete sadece bir ikinci tur draftı eklemiş olması LeBron’u bir oyuncu olarak değil, bir iş adamı olarak hayal kırıklığına uğrattı. Elindeki bu denli koz ile LeBron, takımının genç bir oyuncu yada birinci tur draft hakkını elde etmesini bekliyordu.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

timberwolves

Timberwolves 109 – Warriors 103

jamessimmons0

LeBron James vs Ben Simmons