lebron james
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! TERTEMİZTERTEMİZ SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YORUMSUZYORUMSUZ HAHAHAHA

LeBron James’in Vücudunu İçin Harcadığı Çılgın Para!

Zamana karşı LeBron.

Şarap Gibi

LeBron James‘in 15. sezonunda yaptıklarını anlatmak gerçekten çok güç. 33 yaşındaki Kral henüz bir tek maç bile kaçırmadı. Ligde maç başına en fazla süre alan ikinci oyuncu konumunda ve istatistikleri belki de kariyerinin en çılgın raddesine gelmiş durumda.

Son 10 maçta LeBron 31.7 sayı 9.9 ribaund 9.5 asist 1.5 top çalma ve 1.3 blok ortalamaları tutturmuş durumda. Bu istatistiklere saha içinden %57.3 isabet, üçlük çizgisinden ise %41.4 isabet yakalayarak ulaşması ise tek kelimeyle inanılmaz. İstatistikleri bir kenara koyarsak, 15 sezondur ligde olan bir oyuncunun hala böyle posterler çıkarıyor olmasına dünya çapındaki basketbol severler olarak sadece şaşırabiliyoruz.

LeBron’un vücuduna bir tapınak gibi baktığı kesin. Kobe Bryant ve Michael Jordan‘ın çalışma etiklerinden herkes bahsederken LeBron’un bu konuda yeterince bahsedilmemesi ise bir hayli ilginç. Profesyonelliğin en uç noktalarına çıkmayı başaran LeBron “Yıllar geçtikçe daha iyiye gidiyorum, şarap gibiyim” açıklamalarını her şekilde destekliyor.

Kral’ın kendini bu seviyede tutmasının ona bir servete mal olduğunu biliyor muydunuz? LeBron James vücudunu bu seviyede tutmak için her sene 1.5 milyon dolar harcıyor. Yanlış okumadınız, her sene kendi vücuduna 1.5 milyon dolar harcayan bir adamdan bahsediyoruz.

Kriyoterapi, hiperbarik odalar, NormaTec bacaklıklar gibi medikal ekipmanlar dışında ayrıca kişisel şefleri ve antrenörleri bulunuyor. İnanılmaz katı bir diyeti var ve her saniye vücuduna yatırım yapmaya devam ederek 33 yaşında hala bu oyunu domine etmeyi başarabiliyor.

Gelecek nesiller için daha kusursuz bir örnek düşünemiyorum.

Yazar: Renç Korzay

What do you think?