in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ

LeBron’dan Milyon Dolarlık Bağış!

“Yaptım, bitti.” demiyor. Her zaman gözetiyor!

LeBron’dan Okulundaki Çocuklara Sürpriz

Los Angeles Lakers’ın süperstarı LeBron James, çocuklara yardım etmekten asla geri durmuyor. 7 yıl art arda finale çıktıktan sonra bu sezon playoff dahi göremeyen LeBron, yaptığı yardımları hiç ihmal etmeden devam ettiriyor.

Bildiğiniz üzere LeBron “I PROMISE” yani “Söz Veriyorum (Verdim)” adında bir okul açmıştı doğduğu Akron Şehrinde. Bu okulun, yüksek risk altındaki çocuklara burs sağlamak ve hayatlarını kolaylaştırmak gibi yüce amaçları var.

Geçtiğimiz günlerde okulu ziyaret eden LeBron, oradaki çocuklara bir de sürpriz yaptı ve yeni spor salonu inşa etmek için 1 milyon dolarlık bir bağış yaptı. DICK’S spor programı ile yapılan bu bağış, şu an için risk altındaki 3. ve 4. sınıf olmak üzere 240 çocuğa eğitim sağlıyan bu okul için çok önemli. Ayrıca okul, LeBron James Aile Vakfıyla Akron’daki devlet okullarıyla ortak yöneltiliyor.

Sonrasında bir açıklama yapan LeBron, şu sözleri kullandı:

“Çocuklarım için, bu şey spor salonundan çok daha fazlası. Bu spor programı daha da fazla fırsat sağlamamamız için bize yardım ediyor. Bir çoğunun erişme şansının bile olmadığı güvenli bir şekilde oynama ve öğrenme fırsatı. Eğer bizi önemseyen koçlarımız ve öğretmenlerimiz olmasaydı, arkadaşlarımın ve benim nerede olabileceğimiz hayal bile edemiyorum.”

“Bu çocuklar için uzayın limit olduğuna inanıyorum ve şu an gördüğümüz sonuçlar sadece bir başlangıç. DICK’S Spor Ürünleri Vakfı, sporun sağlayacağı fırsatlara ve değerlere inanıyor. Ben, bunu her seviyede deneyimledim. Büyürken arkadaşlarımda gördüm, şimdi kendi çocuklarımda görüyorum. Sporun sağlayabileceği faydayı hayatınızın her alanına uzanır ve bu büyüme için sağlayabileceklerimizden dolayı çok heyecanlıyım.”

LeBron, Lakers ile 4 yıllık bir anlasma imzalamış olmasına rağmen okuldaki durumları kontrol etmek için sürekli Akron’a gelip gidiyor.

Tüm öğrenciler okul yılına 25. yüzdelik dilimden başlamış ve olması gereken sınıf seviyesinin altında performans gösteriyorlardı. Bir yıldan az bir sürede, bölgedeki yaşıtlarını geride bırakarak okuma ve matematikte bireysel büyüme hedeflerinin yüzde 90’ını karşılayarak ya da aşarak, inanılmaz bir gelişme gösterdiler.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?