ballbros2
in

LiAngelo ve LaMelo Bol Bol Süre Alacak

Prienu Vytautas koçu Ball kardeşler hakkında açıklamalarda bulundu.

Sorumluluk Alabilecek Seviyedeler Mi?

Prienu Vytautas takımının koçu Virginijius Seskus, LiAngelo ve LaMelo Ball’ın videolarını izlediğini ve bu sezon oyuncuların önemli dakikalar alacağını belirtti.

Onlar henüz oldukça gençler, ancak ben onların bizi daha iyi bir takım haline getireceğine ve bize önemli maçlar kazandıracaklarına inanıyorum.

LiAngelo(19) ve LaMelo(16) bildiğiniz üzere babaları LaVar Ball’ın kararı üzerine bir Avrupa takımında oynayacaklarını açıklamışlardı. Bu takım Litvanya’nın Prienu Vytautas takımı oldu.İki kardeş bu sezon hem Baltık hem de Litvanya liginde boy gösterecekler.

LaVar Ball önce en küçük oğlu LaMelo’yu liseden almış, ortanca oğlu da Çin’de bir hırsızlık olayına karışınca UCLA tarafından cezalandırılmış ve ardından LaVar LiAngelo’yu da okuldan almıştı. İki oğlunun da NBA’e hazırlanması için onların aynı takımda oynamasını isteyen LaVar, çareyi Avrupa kulüplerinde bulmuştu.

Bakalım bu genç yaşlarında tüm dünyadaki  basketbol severler tarafından tanınan bu ikili yeni takımlarında nasıl performanslar gösterecekler.

Yazar: Eren Şahin
Editör: Okan Burhan

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?