lonzo ball
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Lonzo Ball Tarih Yazdı!

Lakers tarihine geçen çocuk.

LA’de Ball Zamanı!

Sezona yaptığı felaket başlangıç ile eleştiri oklarını üzerine çeken Lonzo Ball‘u yerden yere vuran çok isim oldu. Fakat bu çocuğun sadece 20 yaşında olduğunu unutmamak gerekiyor. Kendisine yapılan eleştirilere kulak asmama olgunluğunu da gösteren Lonzo son 1 ayda muazzam istatistikler yakalamış durumda:

13.9 sayı 7.7 ribaund 7.2 asist 1.8 top çalma 0.9 blok ve maç aşına 2.8 üçlük.

Dün gece oynanan San Antonio Spurs karşısında ise Lonzo, Lakers tarihine geçecek olan bir performans sergiledi. Geceyi 18 sayı 10 ribaund 6 asist 4 üçlük 4 top çalma ile noktalayan Ball’un bu istatistiğine son 30 senedir ulaşabilmiş olan bir Lakers oyuncusu bile yok. Lakers formasını kimlerin terlettiğini bir düşünürsek, bu gerçekten takdir edilmesi gereken bir başarı.

Son 20 yıl içinde ise bu istatistiğe en çok yaklaşan isim Kobe Bryant oldu fakat Mamba da Ball kadar üçlük isabeti bularak maçı tamamlayamamıştı.

2018 draftının 2. sırası potansiyelini yavaş yavaş bize göstermeye başladı. Basketbol severlerin tek yapması gereken biraz sabırlı olup bu çocuğun bir yıldıza dönüşmesini izlemek olacak.

Yazar: Renç Korzay

 

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

jabari parker

Sakatlık Raporu: Jabari Parker

nba draft

Spordan Ziyade Kumar: Draft Faciaları