lonzo
in ,

BEĞENDİM YORUMSUZ

Magic Johnson: “Lonzo İlk Beş Oyun Kurucumuz”

Isaiah Thomas’a bir şok da Magic Johnson’dan.

Isaiah’a Bench Yolu

Bildiğiniz gibi takas döneminin son dakikaları çok hareketli geçmişti. Los Angeles LakersIsaiah Thomas ve Channing Frye‘ı kadrosuna katarken, Larry Nance Jr ve Jordan Clarkson‘ı Cleveland Cavaliers‘a gönderdi. Lakers’ın oyun kurucu pozisyonunda kimi oynatacağı bir anda merak konusu haline geldi. Bu sene draft edilen ve büyük umutlar bağlanan genç Lonzo Ball mu, yoksa Celtics günlerini aratan Isaiah Thomas mı? Lakers’ın efsaneleşmiş oyun kurucusu Magic Johnson meraklıları fazla bekletmedi.

Johnson yaptığı açıklamalarda;“Lonzo bizim ilk beş oyun kurucumuz. Bu değişmedi. Kendisi yapabildikleriyle bize çok fazla opsiyon tanıyan yetenekli genç bir adam. Ama Isaiah Thomas’ın da bu takıma getireceklerine değer veriyoruz. Kendisi gayet yetenekli ve tecrübeli bir oyuncu. Kendisi Jordan Clarkson’ın gidişiyle kaybettiğimiz skor etkisini getireceğini düşünüyorum.” diyerek konuyla ilgili düşüncelerini belirtti.

Boston Celtics‘deki zamanlarını aratan Isaiah Thomas geçirdiği ağır sakatlık nedeniyle 7 ay parkelerden uzak kaldı ve döndüğünde ise bir türlü eski performansına kavuşamadı. Cavaliers’ta ilk beşte yer alamadığı için memnun olmadığı bilinen Thomas’a bir darbe de Magic Johnson’dan geldi. İlerleyen zamanlarda bu durumun performansına etkisini ve Lakers kariyerinin ne yönde gelişeceğini hep beraber göreceğiz.

Dün gece Lakers forması ile ilk maçına çıkan Isaiah benchten gelmesine rağmen 31 dakika sahada kaldı ve 22 sayı 6 asist ile mücadele etti.

Yazar: Umut Aytekin

Paylaş:

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Celtics 91 – Pacers 97

Bucks 111 – Magic 104