in , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM

Luka Doncic, Yılın Çaylağı Ödülü’nü Umursamıyor!

Tek istediği basketbol oynamak

Rakibini Öven Bir Oyuncu: Luka Doncic

Dallas Mavericks’in yıldız çaylağı Luka Doncic‘in “Yılın Çaylağı Ödülü” için ilk sırada olduğuna inanıyor birçok basketbolsever. 20 yaşındaki Sloven, bu sezon yaptıklarıyla bir sürü insanı ağzını açık bıraktı ve bırakmaya da devam ediyor. Hatta bazı veteranlardan daha bile daha iyi bir oyun sergiliyor Luka.

Sezon sonuna doğru ortalamalarını daha da yukarı çeken Luka, şu an için 21.1 sayı, 7.3 ribaund ve 5.6 asist ile mücadele ediyor ve bu ortalamalar sayesinde lige yeni gelen bir oyuncunun alabileceği en prestijli ödül olan “Yılın Çaylağı Ödülü” yarışındaki yerini de sağlamlaştırıyor. Fakat, Luka, bu ödül işini pek de umursuyormuş gibi de gözükmüyor. Hatta kendi yaptıklarını söylemek ve öne çıkarmak yerine, yarıştaki rakibi Trae Young‘ı övüyor. Doncic, Young için şu sözleri sarf etti:

“Bu yarışta ne durumda olduğumu takip etmiyorum ama Trae Young’ın harika işler çıkardığını biliyorum. Kendisinden şüphe edem birçok kişiye bu ligde oynayabileceğini kanıtladı. Böyle büyük işler yaptığı için çok mutluyum.”

Young, geçtiğimiz ay boyunca oynadığı inanılmaz basketbol ile göz doldurdu ve art arda Maçlar da 35+ sayı, 15+ ribaund sayılarıyla mücadele ederek Hall of Fame listesinde yer alan Oscar Robertson’ın rekorunu ele geçirdi.

Luka da Trae de açık bir şekilde gelecekte süperstar olacaklarının sinyalini verdiler. Bu lig ileride onların üzerinde dönerse şaşırmayız.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?