michael porter jr
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

Michael Porter Jr’a Ne Oldu?

Geleceğin süper starı olarak gösterilen Michael Porter Jr. neden 14. sıraya kadar düştü?

Michael Porter Jr. ve Sağlık Raporları

2018 draft sınıfının oyunda büyük bir etki bırakacağı bizim için şüphesiz. DeAndre Ayton. Mo Bamba, Luka Dončić, Trae Young, Marvin Bagley III gibi müthiş potansiyelli gençler yeni takımları için elinden gelen her şeyi yapacak. Draftı geride bırakırken herkesi şoka eden olaylardan biri Michael Porter Jr‘in 14. sıraya kadar düşmesi oldu. Peki bu çocuğa ne oldu?

Draft öncesi yapılan röportajlarda Porter Jr. sağlık durumunun onu endişe etmediğini ve geçmişinde yaşadığı sorunların draft sıralamasını etkilemeyeceğinden emin olduğunu anlatıyordu. Genç oyuncu daha fazla yanılamazdı ve yanıldığını bütün dünyanın gözleri önünde öğrendi. Birkaç hafta önce ilk iki sıradan bile seçilebileceği söylenen 1998 doğumlu oyuncu kendini neredeyse lotarya seçimlerinin bile dışında bulmak üzereydi.

Neyse ki Denver Nuggets imdada yetişti ve 14. sıradan Porter’ı kadrosuna kattı. Sacramento Kings tarafından seçilmiş olsa 3 senede 18.3 milyon dolar kazanacak olan Porter Jr, Nuggets ile 3 senede 8.09 milyon dolar kazanacak. Ve bütün bu yaşananların arkasında sağlık raporlarının nasıl sunulduğu yatıyor.

Geçen sene belinden geçirdiği sakatlık nedeniyle sadece 3 kolej maçına çıkabilen Porter Jr’in her oyuncu gibi görüştüğü takımlara sağlık raporlarını sunması gerekiyordu. Fakat genç oyuncu ve ekibi, takımlara sağlık raporlarını sunarken hangi bilgileri paylaştıkları konusunda oldukça seçici davrandı. Menejeri, oyuncusu hakkında detaylı sağlık raporlarını draftın son dakikalarına kadar takımlara göndermedi. Bu bilinmezlik de doğal olarak çoğu takımı yıldızdan uzaklaştırdı.

Draft geçmişinde ilk 10’dan seçilen ve sonu sakatlıklar nedeniyle hüsran olan oyuncuların listesi oldukça uzun. Bu başarısızlık hikayeleri ile yakından aşina olan takım başkanları yeni bir hikayeye konu olmamak için genç yıldız üzerine kumar oynamak istemedi. Porter Jr’in sağlık raporlarında hala ne olduğu tam olarak bilinmiyor ve ciddi bir sakatlık yatmıyorsa, belki de onun için en iyisi zamanında bütün detayları her takım ile paylaşmak olurdu. Nitekim tercih ettikleri yol sonucu her şekilde takımları korkutmayı başardılar.

Kendisine 14. sıradan şans veren Denver Nuğgets, draftın “steal”ını yapmış olabilir mi? Bunu öğrenmek için beklememiz gerekiyor. Son gelişmelere göre oyuncunun 100% iyileşmesi için 2018-19 sezonunda oynamaması bile gündemde. Bu hikayenin sonu ne olursa olsun, yıllar boyunca konuşulacak.

Yazar: Renç Korzay

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sga

Hamle Beklediğimiz Clippers’dan Takas

nba draft

Draft Lotaryasında Kazananlar ve Kaybedenler