in

TERTEMİZTERTEMİZ BEĞENDİMBEĞENDİM

Morant, Zion’un Önünde Seçilebilir!

Phoenix Suns ve planları

Gelecek, Suns İçin Güneşli Olacak!

14 Mayıs’ta çekilecek olan 2019 NBA Draft’ının sıralamaları için heyecan şimdiden başladı. 2019 Draft sınıfı hakkında herkes çok heyecanlı. Zion Williamson, RJ Barrett, Ja Morant, Romeo Langford gibi isimler bu draft’ta boy gösterecekler. Peki, 1. Sıradan kim seçilecek?

Bu derin konuya bu yazımızda değinmeyeceğiz. Onun yerine daha da ilginç bir açıklama yapan bir takıma bakacağız, Phoenix Suns!

Eğer Phoenix Suns, 2019 NBA Draft’ında 1. Sıradan seçim yapma hakkını kazanırsa olaylar bir hayli ilginç bir hâl alacak. Çünkü, içerden alınan bilgilere göre Suns yetkilileri, bu draft’ın favorisi olarak dile getirilen Zion Williamson yerine Ja Morant’i seçecekler. Totalde en iyi gözüken Zion’u seçmemelerinin nedeni ise takımın başına gelen yeni GM’in Ja Morant hayranı olması. Tabi ki tek neden bu değil. Çok güzel ve potansiyelli bir oluşum içerisinde olan Suns, Devin Booker, Dendre Ayton, Kelly Oubre Jr, gibi oyunculara sahip. Lâkin, oyun kurucu pozisyonunda eksiklikleri var ve bu eksikliği Ja Morant gibi yildiz potansiyeli yüksek bir oyuncuyla tamamlamak istiyorlar.

Ja Morant, Murray State ile çok güzel bir yıl geçirdi. 24.5 sayı, 10 asist, 5.7 ribaund ortalamaları ile oynayan Morant, halihazırda Zion’un arkasından 2. Sıra seçimi olarak gösteriliyor. Zion ise bu yıl 22.6 sayı, 8.9 ribaund, 2.1 asist ile oynarken yüzde 68 gibi müthiş bir isabet oranı yakaladı.

Aslında bu iki oyuncuda değişen basketbolun iki büyük yıldızı olma yolunda gidiyorlar. Murray State gibi bir okuldan çıkacak olan Morant, ayrıca Murray State’in okul tarihinde AP All-American ilk 5’ine seçilen ilk oyuncu.

Author Details
Doğma büyüme İzmirli olan Umut Berk, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat okuyor. DSİ, Ege Elit ve Dokuz Eylül SK’de profesyonel olarak 10 yıl basketbol oynadı. Basketbol ile ilişkisi ise 2004 yılında bu oyuna aşık olmasıyla başladı.

What do you think?