kevin durant
in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YOK ARTIK!YOK ARTIK!

MVP: Kevin Durant!

Kevin Durant yolculuğuna devam ediyor!

Kevin Durant’in Serisi

NBA’de 2017/2018 sezonunun şampiyonu üst üste ikinci kez Golden State Wariors olurken En Değerli Oyuncu ödülünün sahibi de değişmedi. Kevin Durant 4 maçta biten seriyi MVP ödülünü alarak taçlandırırken, bu takıma geldiği için eleştirenlere cevabını yine sahada vermiş oldu. Bu takıma sıradan bir oyuncu olarak değil, takımın en değerlisi olarak katıldığını üst üste ikinci kez seçilerek kanıtladı.

28.8 sayı 10.8 ribaund 7.5 asist ortalamaları ole seriyi tamamlayan süperstar, 4. maçta 20 sayı 12 ribaund 10 asistle triple double yaptı. Özellikle serinin 3. maçında Curry ve Klay Thompson kötü oynarken 43 sayı 13 ribaund 7 asistlik oyunu bu ödülü almasında büyük pay sahibi oldu.

Açıkçası ödülün Kevin Durant’e gitmesi beni oldukça şaşırttı. 4.maçta Durant MVP ödülünü Curry kazansın diye her şeyi yaptı. İkinci yarı neredeyse top kullanmayan Durant, tüm maçı Curry’nin sürüklemesine izin verdi. Curry 37 sayı 6 ribaund 4 asistle oynasa da ödül için yeterli olmadı. Maç başı 27.5 sayı 6 ribaund 6.8 asist 5.8 üç sayı isabeti yapsa da 3. maçı unutturamamış göründü. Kişisel görüşüm Curry MVP olmalıydı. Durant 3.maçı tek başına almış olabilir ancak birinci, ikinci ve bu sabah oynanan dördüncü maçta Curry muazzam oynadı.

Sizce ödül Curry’ye gidebilir miydi? Yada sizce Durant ödül Curry’ye gitsin diye rolü teslim etti mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yazar: Aykut Aksu

Author Details
Üzgünüz! Profil Bulunamadı.
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

warriors

Cavaliers 85 – Warriors 108

golden state warriors

Son 4 Senenin Tek Hakimi: Golden State Warriors