all-star
in

BEĞENDİMBEĞENDİM TERTEMİZTERTEMİZ YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM

NBA 2018 All-Star Oylamaların Birici Ayağı Tamamlandı

Taraftarların seçimi!

Lider Alfabe Çocuk!

NBA yetkilileri resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada daha önceden 2018 All-Star’ın Los Angeles, Staples Center’da olacağını belirtmişti. Birkaç hafta önce de All-Star kadro seçimlerinin birinci ayağı olan taraftar oyları kullanılmaya başlandı ve sonuçlar geçtiğimiz gün açıklandı.

all-star
Sonuçlarda beklediğimiz üzere Kyrie Irving, Lebron James, Stephen Curry, Kevin Durant, Russell Westbrook, James Harden gibi yıldızlar herzamanki gibi üst sıralara yerleşmiş durumdalar. Oylamada tabiki bazı sürprizlerde oldu. Normal şartlarda, tüm basketbol severler en çok oyu alan yıldızın Stephen Curry yada  Lebron James olmasını bekliyordu. Geçen sene fırtına gibi eserek ilk kez All-Star olma gururuna ulaşan Giannis Antetokounmpo, bu sezon oylamada lider! Kral, Doğu’da ikinci sırayla yetinirken, Batı’da Curry ve Durantula zirvede geliyor.

Los Angeles Lakers‘ın genç çaylakları Lonzo Ball ve Kyle Kuzma ev sahibi olmanın avantajı ile en çok oy alanlar arasına girmiş durumda. San Antonio Spurs’un bu sene verimli bir sezon geçiren veteranı Manu Ginobili, pek beklenmese de taraftar oylamalarında 231.000 oy alarak Damian Lillard ve Karl-Anthony Towns gibi yıldızları arkasında bıraktı. Bu sene ilk defa All-Star olan diğer oyunculardan biride Joel Embiid. Genç pivot All-Star için heyecanını Twitter hesabından basketbol severlere duyurdu. Kim bilir belki Rihanna’ya bir adım daha yaklaşmış bile olabilir…

Joel Embiid

İncelediğimiz sıralama sadece NBA izleyicilerin oylarını içeriyor. Taraftarların oyu genel sıralamada %50 oranında etkili olacak. Geriye kalan belirleyici faktörler ise oyuncuların verdiği oylar (%25) ve medyanın seçtiği isimlerden (%25) gelecek.

Yeni All-Star formatında Doğu-Batı konsepti yerine iki kaptan seçileceğini ve kaptanların takımları belirleyeceğini hatırlatalım. İlk 5’ler ve kaptan seçimleri 18 Ocak tarihinde belli olacak. Oy lideri Giannis, kaptan olduğu takdirde ilk kimi seçeceğini de açıkladı! Meraklılarını böyle alalım!

Yazar: Umut Aytekin
Editör: Renç Korzay

What do you think?