in , , , , , , , , ,

BEĞENDİMBEĞENDİM HAHAHAHA TERTEMİZTERTEMİZ SİNİRLİYİMSİNİRLİYİM YOK ARTIK!YOK ARTIK! YORUMSUZYORUMSUZ

NBA League Pass: Tekrar Tekrar İzlemelik Maçlar

NBA League Pass Maç Önerileri

Muhteşem Maçlar. Hem de Bedava!

Tüm dünya olarak karanlık günler yaşadığımız kesin. 21. Yüzyılın ilk büyük ölçekli salgını olmasa da, insanlığı en hazırlıksız yakalayanı ve en büyük darbeyi vuranı ile karşı karşıyayız: Corona Virüsü. Mevzubahis virüs bildiğimiz manası ile medeniyeti inanılmaz bir sekteye uğrattı. Neden uğratmasın ki? Zira bu sefer insanlık, nasıl def edeceğini zerre kadar bilmediği bir düşman ile karşı karşıya. Corona’ya karşı yapabileceğimiz şeyler şu an için sınırlı ama etkili: mütemadi hijyen, yüz bölgesi ile temasın sıfırlanması, sosyal mesafelendirme ve en önemli önlem olarak, salgının etkisi azalıp kontrol edilebilir seviyeye gelene kadar evlerimizden çıkmamak. Bu son maddeye ne kadar vurgu yapabilirim bilmiyorum ancak elimizde, milyonlarca insanın ölümünü engelleyebilecek en önemli silah, evlerimizde kalmak. İşin olumlu tarafından bakarsak, belki de sözlük manasıyla, tam anlamıyla evde oturup HİÇ BİR ŞEY yapmayarak insanlığı kurtarmak bizlerin ellerinde. Bunun öneminin farkına varan dünyadaki çeşitli kurumlar, bizlerin evde geçireceği zamanı eğlenceli kılmak için ellerinden geleni yapmakla meşgul. Ne mutlu bize ki, NBA organizasyonu da aldığı karar ile, organizasyonun resmî yayın ve multimedya aracı NBA League Pass’i, 22 nisan tarihine kadar isteyen herkes için bedava hale getirdi! Bu da demek oluyor ki 2018-19 ve 2019-20 sezonlarında oynanan tüm maçlara ek olarak klasikleşmiş NBA maçları arşivi de biz NBA severlerin kullanımına açık olacak. Bu güzel haberin duyulması sonrası takipçilerimizden yoğun bir biçimde gelen bazı sorular vardı. Bunlardan birincisini hemen kısaca cevaplayalım: Nasıl NBA League Pass sahibi olurum?

Öncelikle bir NBA.com hesabınız olması gerekli. Bir mail adresiniz var ise bunu yapması çok kolay. Üyeliği hallettikten sonraki adımda, NBA.com ana sayfasının en tepesinde NBA League Pass’in bedava olduğunu belirten bir reklam banner’ı mevcut. O reklama tıklayarak bedava League Pass teklifi sayfasına giderek, sadece kredi kartı bilgilerinizi girmek sureti ile 22 Nisan’a kadar bedava League Pass keyfine mazhar olabilirsiniz! Bir sonraki açılan sayfada da telefon numaranızı girerek, telefonunuza resmî League Pass uygulamasının link’ini yollayacak bir SMS isteyebilirsiniz. Aksi takdirde uygulama marketlerinden kendi çabalarınızla da kullandığınız cihaza uygun uygulamaları edinebilirsiniz.

Tabii iş burada bitmiyor. Elinizdeki olanaklar inanılmaz! 2018-19 ve 2019-2020 sezonlarında istediğiniz maçın tamamını baştan sona, maç anına eşlenik istatistikler ile, binbir çeşit multimedya eklentisi ile izlemeniz mümkün ancak asıl soru şu: NE İZLEYECEĞİZ? Siz takipçilerimizden en çok gelen soru ve buna yönelik istek de bu şekildeydi, elimizdeki iki sezondan izlemesi en zevkli maçların bir listesini yapmamızı istediniz. Biz de, en azından bizim için, bu sezonların en zevkli ve kesinlikle izlenmesi gereken 5 maçını ve neden izlenmesi gerektiğini sizinle paylaşalım dedik. Buyurun Her Şey NBA Beleş League Pass Top 5 Maçı’na!

23 Nisan 2019 – Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder

OKC ile Blazers arasındaki playoff serisi, bir playoff serisinden ziyade Dame Lillard ve Russell Westbrook arasındaki kan davasına dönüşmüştü. Normal sezon boyunca ikili arasında iyice yükselen tansiyon, seri boyunca iki oyuncunun yüksek perdeden performansları ile bir hayli tavan yapmıştı. Serinin beşinci maçında bitime 7 dakika 45 saniye kala Blazers 15 sayı gerideydi ve OKC için bir deplasman galibiyeti artık çantada keklik gibiydi. İlk önce Blazers, son çeyrekte toplam 18 sayı atan Lillard-McCollum guard ikilisinin performansı ile OKC’yi yakalamayı başardı. Sonrasında maçın son topu, skor 115’er iken Dame Lillard’ın eline kaldı. Süre erirken Dame halen topu orta sahada, logo üstünde sektiriyordu. Onu savunan Paul George, Lillard’ın potaya daha yakın bir yere hamle yapmasını bekliyordu DERKEN BANG! Lillard, hiç beklenmeyen bir biçimde logodan salladığı üçlükte isabet buluyor, Westbrook ve makus talihli takımına el sallayarak veda ediyor, bütün salon ise çıldırmışçasına bu olanaksız zaferi idrak etmekle sevinçten delirmek arasında gidip geliyordu. Sırf son saniyesi ve sonrası için bile izlenmeyi sonuna kadar hak eden bir maç.

13 Şubat 2020 – Los Angeles Clippers – Boston Celtics

Kyrie Irving ile umduğunu bulamama senesi şeklinde geçen 2018-19 sezonundan sonra Celtics için 2019-20 sezonu bir arınma, yenilenme ve keşif sezonu olarak devam ediyordu. Kyrie’nin yerine kadroya dahil olan Walker ve yıldızlık kıdemini bir tık daha arttırmaya and içen Tatum liderliğinde geçen sezonun üstüne koyarak ilerleyen Celtics için sezonun ciddi testlerinden biri Kasım ayında ligin yeni süper takımı Clippers karşısında olmuş, çekişmeli geçen maç sonucunda uzatma periyodu sonucu galip gelen taraf Clippers olmuştu. Bu maçın rövanşında herkes yine çekişmeli bir karşılaşma bekliyordu elbet. Gel gelelim hiç kimse iki uzatma periyodu sonuç belirlenecek kadar çekişmeli ve kıran kırana bir maçı beklemiyordu. Kawhi-Williams ikilisinin 63 sayısına 70 sayı ile karşılık veren Tatum-Smart, hem Boston halkına, hem de biz NBA severlere seyir zevki, temposu ve rekabeti yüksek bir maç izlettirerek en güzel sevgililer günü hediyesini takdim ediyordu. Ayakta izlenecek bir maç.

23 Kasım 2019 – Chicago Bulls – Charlotte Hornets

Heat karşısında maça 13-0’lık seride geride başlanan seri sonrası Koç Boylen, faturayı Zach LaVine’e keserek “üstü üste savunma hataları yapması” sebebiyle onu bütün maç kenarda tutmuştu. Gel gelelim bunun geri dönüşü çok büyük bir patlama ile olacaktı. Daha sonra oynanacak olan Hornets – Bulls maçında son 22.8 saniyeye girilirken Bulls 8 sayı gerideydi. Sonra bir basketbol mucizesi gerçekleşmeye başladı. 8-2’lik bir seri yakalayan Bulls, son saniyelere girerken 2 sayı gerideydi. 7 saniye kala Hornets kendi pota altından topu oyuna sokmaya çalışırken yaşanan karambolde LaVine hengameden top elinde kaçmayı başardı. Hemen sağ forvete giden LaVine, o ana kadar 12 üçlük isabeti bulduğu maçta son bir deneme daha yaptı. Bitime 0.8 saniye kala o olmaz denen ihtimal olmuş ve Bulls, LaVine’in maç içindeki 13. üçlüğü ile 1 sayıyla öne geçmişti. Geri kalan sürede skor değişmeyecek ve inanılmaz bir geri dönüş ile Bulls, o gece %76.5 ile üçlük atıp 13 isabetle bir maçta en çok 2. üçlük isabetine ulaşan LaVine’in performansı ile Hornets’ı devirecekti. Son yarım dakikası yerinizde duramayacağınız, yokuş aşağı hız treni gibi bir maç.

3 Kasım 2019 – Philadelphia 76’ers – Portland Trail Blazers

Sezona 4-0’lık flaş bir başlangıç yapan Sixers’ın rakibi, onlar için pek dişli gözükmeyen Blazers’tı. Gel gelelim Dame Lillard’ın 11’de 8 üçlüğü ile bulduğu 33 sayı ile şaha kalkan Blazers, bir ara farkı 21 sayıya kadar çıkararak maçı alıp götürmeye başlamıştı. Gel gelelim bu maçı özel kılan nedenlerden biri ile, nasıl olduğu anlaşılmadan, böylesine bir oyun kalitesi farkı varken dahi maç kopmamış, Horford ve Harris’in bir kaç ekstra eforu sayesinde son çeyrekte maç başa baş bir hale bürünmüştü. O kadar ki, NBA’in en kötü serbest atış yüzdesine sahip oyuncularından Simmons, maçın bitimine 10.1 saniye kala iki serbest atışı birden sayıya çevirerek Sixers’ı öne geçirmeyi bile başarmıştı. Ancak maçın hakkının verilmesini isteyen top sanki bilinçli bir çaba ile sahadaki bir diğer Simmons olan Anfernee’nin ellerinde üçlüğü dönüşerek Blazers’ı iki sayı farkla öne geçiriyordu. Sonra çok acayip bir şey oldu. Sixers’ın başarısının yegane mimarı (!), basketbol dehası (!!!) Koç Brett Brown, son topu temsilcimiz Furkan Korkmaz’ın kullanacağı bir oyun çizdi. Al Horford’un perdesinden çıkıp köşede pozisyon alan Furkan, Dame Lillard’ın üzerinden kullandığı üçlük ile Sixers’ı bitime 0.4 saniye kala öne geçirdi. Kalan süre Blazers’ın yeni bir son saniye destanı yazmasına yeterli olmadı. O gece Furkan’ın kullandığı üçlük ve artçıları sadece Türk NBA severler arasında değil, tüm NBA takipçileri arasında büyük bir gürültüye sebep olurken Furkan, Sixers taraftarlarının gözünde yepyeni bir favori oluverdi. Sırf Furkan’ın son saniye mucizesi için bile izlenecek bir maç.

12 Mayıs 2019 – Toronto Raptors – Philadelphia 76’ers

Bu maçın son anına kadarki herhangi bir şeyi anlatmaya gerek yok. Yanlış anlaşılmasın, maçın son 4 saniyesine kadar, bir konferans finali 7. maçının hakkını verecek şekilde, inanılmaz fiziksel ve inanılmaz çekişmeli bir maç geçmiş olabilir. Ama işte, o son 4 saniye belki de yakın NBA tarihinin en ikonik anlarına, en ikonik şutuna ve en ikonik karelerine sebebiyet verdi. Maç 90-90 berabere iken, 4.2 saniye kala topu kenardan oyuna sokan Raptors, topu sırf bu anlarda onlara liderlik etsin diye kadrolarına kattıkları Kawhi Leonard’ın ellerine verdi. Sağ dine doğru topu süren Kawhi, oldukça yüksekten gidecek şekilde topu potaya yolladı. Ve o andan sonra o top, yollarca unutulmayacak dansına başladı: bir sekti. İki sekti. Potanın diğer kenarına geçti, üç sekti, dört sekti. AAAAAOOOOUUUUUW! O maçı canlı izleyenler, belki de hayatlarının en dramatik 2 saniyesini, kimi ayakta ne yapacağını bilemeyerek, kimi ellerini iki yana açıp duraksayarak, kimi de şutu attıktan sonra aynı Kawhi’ın yaptığı gibi çömeldikleri yerden topu izleyerek geçirdi. Ama o nasıl bir basketti! O basket ki ondan hiç görmediğimiz şekilde Kawhi’da bir duygu patlaması yaşattı. O basket ki, tüm bir salonu anlık olarak delirtti, ekran başındaki milyonlar yetmezmiş gibi. O basket ki, koskoca adam Joel Embiid’i sinirden hüngür hüngür evine yollattı. O basket ki, Toronto Raptors’ın tarihlerinin ilk ve tek şampiyonluğuna götürecek yolun kapılarını ardına kadar açtı. O basket ki, sonraki sezonun dahi tüm kadro dengelerini alt üst etti. O basket, o dört kez seken top belki de NBA’in gidişatını tümden ve kökten değiştirmiş oldu, bunu gelecekte daha net göreceğiz elbet. İşte sırf o topun 4 kez sekişini görmek için bile, kesinlikle ve defaiyetle izlenmesi gereken bir maç.

Her Şey NBA olarak, bedava League Pass nimeti kapımıza kadar gelmişken kaçırmamamız gereken maçların en iyilerinin bir listesini sizinle paylaştık. Elbet sizin için daha önemli maçlar olacaktır. Bu maçları da bulmak bu durumda size kalıyor. Başımızdaki bu ciddi problemi atlatabilmek için birincil görevimiz olan EVDE KALMA görevini icra ederken çok da zor olmasa gerek. Dolayısıyla bir kez daha hatırlatmakta fayda var: özellikle ellerinizi sürekli hijyenik tutun, yüzünüze temas etmekten kaçının, kalabalık ortamlardan uzak durun, zorunlu kaldığınız durumlarda başkaları ile aranızda en az 2 metre mesafe koyun, sağlık kurum ve kuruluşları tarafından sizin sağlığınız için yapılan önerilere harfiyen uyun ve hem sağlığınız, hem sevdikleriniz, hem toplumun yararı açısından hem de yüzlerce NBA maçını yüksek kalitede bedavaya izleyebilmek için EVDE KALIN. Hepinize sağlıklı, mutlu ve güzel geçecek günler, kendinize iyi bakın!

 • Diğer Yazıları
Yazar Hakkında
Her Şey NBA’de haftalık köşe yazıları yazan Emre, Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olmasına rağmen, şu anda İzmir’de Hava Trafik Kontrolörü olarak çalışıyor. Evli ve bir kız çocuğu babası. 90’ların başında babasının kucağında uyuklayarak izlediği All-Star maçlarından beri NBA kültürünün takipçisi.
 • Space Jam: A New Legacy – LeBron İle Olmuş Mu?
  Muhteşem Maçlar. Hem de Bedava! Tüm dünya olarak karanlık günler yaşadığımız kesin. 21. Yüzyılın ilk büyük ölçekli salgını olmasa da, insanlığı en hazırlıksız yakalayanı ve en büyük darbeyi vuranı ile karşı karşıyayız: Corona Virüsü. Mevzubahis virüs bildiğimiz manası ile medeniyeti inanılmaz bir sekteye uğrattı. Neden uğratmasın ki? Zira bu sefer insanlık, nasıl def edeceğini zerre […]
 • Sıcağı Sıcağına: Kemba Walker Takası
  Muhteşem Maçlar. Hem de Bedava! Tüm dünya olarak karanlık günler yaşadığımız kesin. 21. Yüzyılın ilk büyük ölçekli salgını olmasa da, insanlığı en hazırlıksız yakalayanı ve en büyük darbeyi vuranı ile karşı karşıyayız: Corona Virüsü. Mevzubahis virüs bildiğimiz manası ile medeniyeti inanılmaz bir sekteye uğrattı. Neden uğratmasın ki? Zira bu sefer insanlık, nasıl def edeceğini zerre […]
 • Survivor 2021: Playoff’larda Hayatta Kalma Savaşı
  Muhteşem Maçlar. Hem de Bedava! Tüm dünya olarak karanlık günler yaşadığımız kesin. 21. Yüzyılın ilk büyük ölçekli salgını olmasa da, insanlığı en hazırlıksız yakalayanı ve en büyük darbeyi vuranı ile karşı karşıyayız: Corona Virüsü. Mevzubahis virüs bildiğimiz manası ile medeniyeti inanılmaz bir sekteye uğrattı. Neden uğratmasın ki? Zira bu sefer insanlık, nasıl def edeceğini zerre […]
 • Clippers’ın Can Yakan “Keşke”si: Luka Doncic!
  Muhteşem Maçlar. Hem de Bedava! Tüm dünya olarak karanlık günler yaşadığımız kesin. 21. Yüzyılın ilk büyük ölçekli salgını olmasa da, insanlığı en hazırlıksız yakalayanı ve en büyük darbeyi vuranı ile karşı karşıyayız: Corona Virüsü. Mevzubahis virüs bildiğimiz manası ile medeniyeti inanılmaz bir sekteye uğrattı. Neden uğratmasın ki? Zira bu sefer insanlık, nasıl def edeceğini zerre […]
Paylaş:

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde Kal, Bedava League Pass Keyfine Var!

Haftanın En İyi 10 Yorumu